2018.11.10. 20:51

Újabb győzelem a Magvassyban

Egy kellemetlen stílusban játszó Tata ellen, a végén magabiztos győzelmet aratott az AGROFEED ETO-SZESE szombaton este a Magvassy csarnokban.

Az NBI/B férfi kézilabda bajnokság hetedik fordulójában a Tatai AC-t látta vendégül a Magvassy Mihály Sportcsarnokban az ETO-SZESE. A vendég csapat több, a Tatabánya NBI-es keretében is szereplő játékossal érkezett a mérkőzésre. A kezdésnél érezhető volt a kéthetes kihagyás, döcögős támadójáték és eladott labdák jellemezték az első tíz percet. Fej-fej mellett haladt a két csapat, a 10. percben 5-5-ös állásnál Pulait találta fejbe a vendégek szélső játékosa, ennek ellenére hálóőrünk maradt a kapuban és csapatunk át is vette a vezetést a 15. percben (7-5). Az ezt követően mindkét fél több hibát vétett, látványos szabálytalanságok és kétperces kiállítások következtek. A 26. percben Szabó állította be az addigi legnagyobb, négy gólos különbséget (12-8). Sokoray védekezésben kulcsszerepet játszott az első félidőben, melynek köszönhetően kevés kapott góllal mehetett a pihenőre csapatunk. Harminc perc után 15-10-et mutatott az eredményjelző.

Sokoray Ádám bizonyult a mérkőzés legjobbjának

Papp góljával indítottuk a második játékrészt, melyet két gyors vendég gól követett (35. perc 16-12). A döcögős játéknak a 40. percben vetett véget Deáki István és kért időt 18-15-ös vezetésnél. A kapuban Pulainak köszönhetően a technikai hibáinkat követően a vendég lerohanásokból gólok nem születtek (45. perc 20-17), így az utolsó negyedórára már a kispadról is többen érkezhettek a pályára. Czene két akciógóllal szállt be a mérkőzésbe, Iváncsik pedig egy kínaiból szerzett góllal örvendeztette meg a kilátogató publikumot. Bella védekezésben teljesített kiválóan, így az utolsó tíz percben mindössze háromszor volt eredményes a Tata. Utolsó találatunk ismét friss igazolásunk, Czene lőtte, beállítva a 27-21-es végeredményt.