2018.06.24. 19:29

Vb-2018 – Döntetlent játszott egymással Japán és Szenegál

A japán és a szenegáli válogatott 2-2-es döntetlent játszott egymással az oroszországi labdarúgó-világbajnokság H csoportjának vasárnapi, második fordulójában.

Az utolsó kör előtt ezzel mindkét együttesnek négy pontja van, így biztató helyzetből várhatja csütörtöki utolsó összecsapását.

Eredmény:

H csoport, 2. forduló:

Japán-Szenegál 2-2 (1-1)

————————

Jekatyerinburg, 32 572 néző, v.: Gianluca Rocchi (olasz)

gólszerzők: Inui (34.), Honda (78.), illetve Mané (12.), Wague (71.)

sárga lap: Inui (68.), Haszebe (94.), illetve Niang (59.), Sabaly (90.), C. N’Doye (91.)

12. perc: Sabaly bal oldalról, 10 méterről lőtt kapura, a labdát Kavasima úgy védte ki, hogy az a közvetlenül előtte álló Mané térdéről a hálóba pattant (0-1).

34. perc: Nagatomo vett le szép mozdulattal egy hosszú indítást a balösszekötő helyén, becselezte magát a büntetőterületen belülre, majd a labdát a lábáról “lelopó” csapattárs, Inui 10 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-1).

71. perc: Bal oldali akció végén Sabaly lapos labdájáról maradt le középen Niang, de a hosszú oldalon teljesen egyedül érkező Wague az ötös sarkáról a rövid felső sarokba lőtt (1-2).

78. perc: Oszako jobb oldali beadásánál Sané elfejelte a szenegáli kapus keze elől a labdát, a túloldalon Inui az alapvonalról középre gurított, a csereként beállt Hondának öt méterről csak az üres kapuba kellett passzolnia (2-2).