2014.02.26. 11:20

Véget ért az alapszakasz

A Győri Audi ETO KC debreceni győzelmével az első helyen zárta a női kézilabda-bajnokság alapszakaszát.

A keddi záró mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban, nyolc perc játék után 4-1-re vezettek a debreceniek. A folytatásban aztán megrázta magát a címvédő, és a félidő közepén már átvette a vezetést. A hajdúságiak jól tartották magukat, a szünetben mindössze egy gól volt a győriek előnye (14-15).

Szünet után Lunde állt a vendégek kapujába, ezzel együtt a védekezés is szigorúbb lett, a különbség ennek köszönhetően fokozatosan nőtt. A félidő derekán a győriek már tíz góllal is vezettek (17-27), a végeredmény 20-27 lett a zöld-fehérek javára.

A Győri Audi ETO KC huszonegy győzelemmel és egy vereséggel az első helyen zárta az alapszakaszt. A csapat legközelebb szombaton 20.30 órakor a Krim Ljubljana otthonában lép pályára a Bajnokok Ligájában.