2018.08.22. 15:14

Vereséggel, de jó játékkal kezdtek a győri lányok

Kedvezőtlenül alakult a bajnoki rajt az ETO női csapata számára. Már a 4. percben 1:1 volt a mérkőzés állása, ami a félidőig nem is változott. Az első játékrészben a győriek eldönthették volna a találkozót, több ziccer is kimaradt a hazai kapu előtt. A pihenő után az Astra cseréi lendítettek a fővárosiakon, akik ezzel kettőre növelve előnyüket 3:1-re győzni tudtak az első tétmeccsen.

Az első meccset kora délután 13 órakor, a tűző napon rendezték meg Budapesten,  az Üllői Sporttelepen, a tavaly hatodik helyen záró Astra együttese ellen. Az ETO-ból Erdész Fanni mellkas zúzódás miatt hiányzott a kezdőből és rajta kívül még többen továbbra is sérüléssel bajlódnak.

Már az első percben egy rossz hazaadást követően Sümeginek sikerült lecsapni a labdára és a kapus mellett elpasszolva megszerezte a vezetést csapatának.

Nem kellett sokat várni a válaszra, két percen belül Sárosit szabálytalanul buktatták a büntetőterületen belül és Süle magabiztos tizenegyesével egyenlített a Győr. Továbbra is a zöld-fehérek előtt adódott több lehetőség, hamarosan Ploner kínálta meg egy hatalmas bombával Farkas kapust, akinek sikerült a kapu fölé tolni a labdát, majd egy szöglet után Sárosi veszélyeztetett. A 44. percben Krascsenics Csilla kemény belépője kiállítást ért volna, ám a játékvezető csak sárga lappal figyelmeztette a játékost, így továbbra is 11-11 ellen folytatódott a mérkőzés.

A szünetben Dombó János kettőt is cserélt, ami sokat lendített az Astra játékán. Barti Luca remekül mutatkozott be az ETO kapujában, több bravúrt is hozott, ám Krascsenics Csilla lövésénél nem volt szerencséje: 35 méterről a hosszú kapufáról vágódott a labda a hálóba. Három perc múlva jött a hidegzuhany, egy sarokrúgás után Véninger Tünde szerzett gól, ezzel 3:1-re változott a mérkőzés állása.

A lefújás előtt még Bódai kapufája keltett az ETO csapatában némi reményt, de szépíteni már nem sikerült.

A következő fordulóban a Haladás-Viktória együttese lesz a soros,  hazai pályán mérkőznek meg velük a lányok. Kezdés vasárnap 11 órakor az ETO Camping pályáján.

Összefoglaló:

JET-SOL Liga NŐI NB1 1. forduló

ASTRA HFC – ETO FC Győr 3:1 (1:1)

ASTRA: Farkas – Sümegi, Rozmis, Szabó B., Sipos, Vidács, Vidovenyecz (Török 46’), Véninger, Kiss G. (Krascsenics P. 46’), Gelb, Krascsenics Cs. (Králik 88’)
Vezetőedző: Dombó János

ETO: Barti – Fél A., Kovács, Gődér, Fél P., Feketevízi (Horváth 65’), Bódai, Ploner (Fleck 84’) , Dénes (Tillinger 77’), Sárosi, Süle
Vezetőedző: Horváth Tamás

Gólszerzők: Sümegi (1’), Krascsenics Cs. (72’), Véninger (75’) ill. Süle (4’)

Sárga lap: Krascsenics Csilla (44’)

Játékvezető: Altorjay Áron Gellért

Horváth Tamás: „Tikkasztó hőség ellenére jó első félidő. Sok labdát szereztünk, többet birtokoltuk a labdát, szép támadásokat vezettünk. Két – három helyzetünk is volt, sajnos kimaradtak. A második félidőben az Astra két minőségi cseréjét nem tudtuk ellensúlyozni, fiatal középpályásaink kezdtek elfáradni. Sok labdát adtunk el, óriási egyéni hibákat követtünk el, amit két góllal is büntettek. A mi cseréink ezúttal sajnos nem tudtak sokat hozzátenni a játékunkhoz, így annak ellenére, hogy nem volt benne a játékba, lényegében sima vereség lett a vége. Nagyon hiányzott Erdész Fanni, aki a fazont adja a csapatnak.” – adta hírül az eto.hu.

Videón a lányok első meccse. Külön érdekesség, hogy a múlt szezonban még a Győr erősíti Sipos Lilla is megszólal!