Afrika távoli tájaira kalauzol bennünket a győri állatkert, ahol találkozhatunk az állatok királyával is. Itt azonban nem hagyományos oroszlánokról van szó. Különleges, vajszínű bundájukra és jégkék szemükre minden látogató rácsodálkozik. Kik is ők valójában?
A dél-afrikai – vagy másképp krugeri – oroszlán alfaj egyik populációja a színe miatt válik ki a többi közül. Bár sokszor fehér oroszlánnak nevezik, ez helytelen. Nem fehér, azaz festékhiányos egyedekről van szó, hanem egy sajátos, halvány bézs színváltozatról, amely a természetben alakult ki és fennmaradt, talán, mert előnyös volt a környezetbe való beilleszkedésben. Egyike Afrika legtitokzatosabb állatainak, hiszen évszázadokon keresztül csak sejtették létét, viszont csak kevesen látták. A fehér oroszlánt legendák és mítoszok övezik. Egyes legendák szerint a csillagok küldték őket a földre, hogy jobbá tegyék a világot. Egyéni színük miatt persze rengetegen kíváncsiak rájuk, sajnos a sport- és orvvadászok is közöttük vannak. Manapság nagyjából már csak 10-15 példány él a szabad természetben, azon belül is csak Timbavati területén. A Nemzetközi Állatkerti Adatbázis és más adatok alapján a világ állatkertjeiben körülbelül 230-300 „fehér” oroszlán él. Így a Győrben élő alfajtiszta egyedek, Barol, Amali és Hédi is hatalmas természetvédelmi értéket képviselnek.
A győri állatkertben hétvégéken 14 órakor fehér oroszlán vagy fehér tigris látványetetésen vehetnek részt a kíváncsiskodók. Ennek során megfigyelhető, hogyan táplálkoznak ezek a különleges nagymacskák. Tekintsék meg Önök is! Látogassanak el a győri állatkertbe, ahol mindenkinek lehetősége van Timbavati csillagoroszlánjainak jégkék szemébe nézni! A nyári szünetben mindennap látványetetésekkel, állattréningekkel és napi két zooshow-val vár mindenkit az állatkert.