A hazai beruházási körképben nehéz versenybe állítani a városokat, hiszen egy-egy nagy beruházás rendkívül aránytalanná teszi az összehasonlítást. Országos összevetésben Debrecen jár az élen, de a hosszabb távú elemzésekből jól látszik: Győr évtizedes előnyben van másokhoz képest.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) folyamatosan közli a tavalyi népszámlálás eredményeit. Az már látszik az adatokból: a győri lakásárak nagyjából Debrecen, Székesfehérvár vagy Veszprém szintjén állnak. Az eladott lakások tekintetében megyeszékhelyünk inkább már stagnál vagy csökkenőben van, de a gazdasági elemzésekből, amelyeket többek között a Magyar Nemzeti Bank, a Portfolio és a Takarékbank tett közzé, kiviláglik: ennek oka nem az, hogy kevésbé lenne népszerű Győr, hanem az, hogy az itt dolgozók nem a városba költöznek, hanem a környékbeli településekre.
Magyarország településeit figyelembe véve Debrecenbe érkezik a legtöbb beruházás most: több mint 4 ezer milliárd forintnyi működő tőke érkezett a városba 2017 és 2022 között. Győr ezen a listán a 11. helyen áll, mégis, a legnagyobb népességrobbanás Győr-Moson-Sopron vármegyében történt a főváros után. A magyarázat az időbeli eltolódásban rejlik: Győrbe nem most, hanem közel 30 éve érkezett ilyen léptékű beruházás az Audival, ami akkor folyamatos fejlődési pályára állította a várost, és azóta is ott tartja. A jó munkalehetőségek pedig azóta is ide vonzzák az ország minden területéről a dolgozni és letelepedni vágyókat, akik most már Győrújbarátra, Vámosszabadira, Győrújfalura költöznek elsősorban.