Idén is megtartották egynapos műhelytalálkozójukat az Anonim Alkoholisták Pannon Régiójának csoportjai és az AA Barátai február 17-én, szombaton. Az esemény mottója a „Három örökség” volt, s mindenki hasznos információkkal lehetett gazdagabb, valamint minden résztvevő megerősödhetett abban, hogy a magányos alkoholista rossz társaságban van.
A „Három örökség” a Felépülésből, az Egységből és a Szolgálatból állt, amelyek mindegyike egy-egy csoportgyűlést jelentett a RábAA, a VálAAszút és a DunaszerdAAhely csoportok részvételével, a nyitó illetve záró gyűlések lebonyolításában pedig a Győri Kórházi AA és a hegyeshalmi LajtAA csoportok voltak a közreműködők. Ezt a műhelytalálkozó napot egyébként hagyományteremtő céllal hívták életre egy évvel ezelőtt, s nagyon úgy tűnik, hogy szükség van az efféle összejövetelekre is. Erre a februári eseményre körülbelül 30 Anonim Alkoholista (AA) csoportot hívnak meg Győrbe, hogy kicseréljék tapasztalataikat, hogy tovább erősödjenek és élményekkel is gazdagodjanak. Mert mindegyik egytől-egyig fontos!
A műhelytalálkozó tehát nem egy „sima” AA gyűlés, hiszen azokat a különböző csoportok heti rendszerességgel megtartják. Győrben jelenleg péntek kivételével minden egyes nap van AA gyűlés, így aki szükségét érzi, az egy napra sem marad egyedül.
A gyűlések pontos helyszínei, időpontjai ITT érhetők el.
Na de kanyarodjunk vissza a szombati műhelytalálkozóhoz, amelyen közel 100 érintett vett részt. Ez a nap némileg nyitottabb, érdeklődőket is szívesen vártak, illetve az AA még hatékonyabb működése érdekében bárki kérdezhetett, javasolhatott. Azt mindenképp fontos tisztázni, hogy az Anonim Alkoholisták közösségének egyik hagyománya szerint a teljes név és az arc titokban marad a nyilvánosság előtt, az elvek ugyanis fontosabbak, mint a személyiségek. Ezt természetesen a Győr+ Média is tiszteletben tartja, ezért a cikkben és fotókon csupán a meghívott vendégek, az AA Barátai szerepelnek arccal. Ezért kérjük és köszönjük olvasóink szíves megértését!
Arról se feledkezzünk meg, hogy bár ebből a betegségből meggyógyulni nem lehet, ám a tünetmentes állapot elérhető, és megtartható. Az Anonim Alkoholisták közössége egyébként egy nagy múltra visszatekintő, kipróbált társaság, amely világszerte sikerrel segíti az alkoholbetegeket. Hozzájuk pedig szervesen kapcsolódnak az AA Barátai, akik nem alkoholisták, de ismerik ezt a betegséget, ismerik az AA közösség működését, az egyes tagokat, családtagokat. Szakemberek, vagy épp csak tenni szeretnének azért, hogy aki menekülni szeretne az alkohol mocsarából, az kapaszkodót kapjon. Mert az AA mentőöv, de eljönni, csatlakozni, változni és egy életen keresztül józannak maradni mindenképp az egyén munkája és felelőssége.
Az AA Barátai idei „kerekasztal” beszélgetésén szociális szakemberek vettek rész, lelkipásztorok, orvosok, narkológus szakemberek, valamint újságírók, továbbá betegek hozzátartozói is. Mindannyian kiemelten fontosnak tartják, hogy az alkoholbetegségről beszélni kell, hiszen egyre nagyobb veszélyt jelent Magyarországon. Az Anonim Alkoholisták közössége pedig segítséget nyújthat, belépő vagy akár megoldás is lehet a tiszta életre. A szakemberek közreműködésére természetesen sokszor szükség van, de az AA kapcsolatai is egyre erősödnek, hiszen egyre többen fedezik fel az erejüket és azt, hogy ők igazán hitelesen tudnak szólni sorstársaikhoz.
„Az AA közösséghez tartozni egy életprogram. A tapasztalatok sajnos azt mutatják, hogy aki eltávolodott a közösségtől, az könnyebben visszaesik. Az AA tagjai jó hatással vannak egymásra, tudják min megy át a másik és ami nagyon fontos: nem ítélkeznek!” – mondta egy résztvevő, s ez is igazolja, a AA Pannon Régió honlapjának egyik jelmondatát: „A magányos alkoholista rossz társaságban van”.