A szokásostól eltérően ezúttal nem kedden, hanem csütörtökön ült össze a városi közgyűlés. A képviselő-testület elfogadta a város kerékpárforgalmi hálózati tervét, több iskola, és sportegyesület pedig jelentős támogatást kapott a városatyáktól.
Módosították a helyiségbérleti rendeletet a képviselők. Az igazságosabb jogalkalmazás érdekében történt módosítás szerint – albérletbe adás esetén – a bérlő nem az egész helyiség, csak az albérletbe adott helyiségrész után fizet négyszeres díjat. A rendeletmódosítás az önkormányzat azon célját is igyekszik megvalósítani, hogy az üzlethelyiségeket azok a vállalkozások béreljék ki, akik ott ténylegesen tevékenységet kívánnak folytatni. „Régóta dolgozunk ezen az ügyön, hogy rendbe tegyük ezt a kérdést. Az elmúlt évek során többen gátolták, a még a rendszerváltás után kialakult, a győri belváros egészséges működését megbénító bérleti rendszernek a megszüntetését. Ez a rendelet megakadályozza, hogy önkormányzati ingatlanokkal sefteljenek, és lehetőséget ad azoknak, akik valóban üzemeltetik a belvárosi bérleményeinket” – mondta el dr. Dézsi Csaba András polgármester a szavazás előtt.
Új városi díj alapításáról is döntöttek a képviselők; a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért-díj a győri Vasminiszternek állít méltó emléket. Szeles Szabolcs alpolgármester kiemelte: „A díj olyan győri magánszemélynek vagy cégnek adható, aki a gazdasági életben, vagy gazdasági tevékenységével Győrt szolgálja, a város hírnevét öregbíti”. „Furcsa, hogy eddig kimaradt a város stabilitását biztosító gazdasági szereplők elismerése, ennek éppen ideje volt. Ez egy mérföldkő a város életében, amely az egyik legerősebb gazdasági lábakon álló városa az országnak” – tette hozzá dr. Dézsi Csaba András.
Külön napirendi pontban tárgyalták a Győri Úszó SE támogatását, melyet a képviselők megszavaztak, így az országos szinten is rendkívül jól teljesítő klub további 20 millió forint támogatást kapott.
Erősítették a Környezetvédelmi Bizottságot: Diligens Tibor képviselővel, és Németh Tamás Zoltánnal, az Arrabona EGTC elnökével bővítették. „Győrben fontos a környezetvédelem az elmúlt három évben, ezt a szemléletet erősítjük tovább” – jelezte dr. Dézsi Csaba András.
Szavaztak a képviselők a Kerékpárforgalmi Hálózati Tervről (KHT). Ez egy átfogó koncepció, melyre a városnak azért van szüksége, hogy a jövőbeni támogatások lehívásához már kész elképzeléssel rendelkezzen Győr. A cél, hogy a kerékpáros közlekedés és forgalom növekedjen, az akadályozó tényezőket pedig megszüntessék, ezekre javaslatokat adjon, és minél többen választhassák mindennapi közlekedési eszköznek a kerékpárt. „Nemcsak kerékpárút-építés volt a városban, hanem sok olyan fejlesztés is, amelyekkel Győr élen járt az országban, mint például a GyőrBike, a kerékpárboxok, kerékpáros megállók építése” – sorolta Radnóti Ákos alpolgármester, hangsúlyozva a kerékpáros fejlesztési tervek fontosságát. „Az ország többi részéhez képest Győrben sokkal udvariasabbak a közlekedésben az emberek, fontos, hogy támogassuk a közlekedési fejlesztéseket” – tette hozzá dr. Dézsi Csaba András.
A képviselők közül többen az éves keretük terhére támogatást ajánlottak fel (összesen félmillió forintot) a Gyárvárosi Iskolának, így az intézmény diákjai ellátogathatnak Csíkszeredára egy kirándulás keretein belül. Százötvenezer forintot kap a Kossuth Lajos Általános Iskola, hogy hátrányos helyzetű tanulóit támogassa. A Tehetséggondozásért Alapítvány is támogatást kap, amelyből tanulmányi versenyek díjazottjait támogathatják majd.
TV-s szerkesztő: Zombai-Kovács Ákos