Átadták a honvédség gyakorlóterén elhelyezkedő úgynevezett buckabarangoló tanösvényt.
A LIFE integrált projekt a homokvidéket, annak élővilágát, a terület történelmét, a katonai tevékenység szerepét és a veszélyeztető tényezőket mutatja be az arra kirándulóknak.
Az átadón dr. Rácz András, az Agrárminisztérium államtitkára kiemelte: a természetvédelem és honvédség között sok párhuzamot lehet vonni, mivel mindkettő védi a hazát és a környezetet. A kormány az államtitkár beszámolója szerint fél milliárd forint támogatást ad a LIFE projekteknek, melynek szerves része, a már több, mint 1000 km-es tanösvény hálózat bővítése.
Kulcsárné Roth Matthaea, a Fertő-Hanság Nemzeti Park igazgatója szerint a cél az, hogy a természeti értékeket megőrizzék, de ezeket szabadidős kikapcsolódási lehetőségekkel kösse össze. Majd hozzátette, hogy a honvédség védelmének köszönhetően a terület gazdag növény és állatvilággal rendelkezik megtalálható itt többek között a magyar futrinka is.
Az ösvény hagyományos és modern applikációs területeket is tartalmaz, ahol három pihenőhelyet is kialakítottak, így a térség országgyűlési képviselője, Simon Róbert Balázs szerint remek kirándulóhellyé válhat a környező óvodák és iskolák számára, hiszen ők a tanösvények legfőbb használói.
Az átadón dr. Szálasy László, a győri Környezetvédelmi Bizottság elnöke is részt vett, aki elmondta: Győrben azért dolgoznak, hogy az itt élőket bevonva, sikeres környezetvédelmi törekvéseket vihessenek végbe. A képviselő szerint a város és ezzel a helyi környezetvédelmi paletta újabb természeti kinccsel gazdagodott.
A megnyitón rövid előadást tartott Bezegh Barbara, a Hermann Ottó Intézet igazgatója és Szalay László, a Budapesti Erdőgazdaság Zrt. vezérigazgatója, majd az ünnepélyes szalagátvágás következett. Ezt követően a tanösvény bejárására is lehetőség nyílt, mely ezentúl mindenki számára szabadon látogatható.
Az ösvény bizonyos részeire táblákat és pihenőpadokat tettek, valamint védett növények és állatok is találhatók itt. A projekt az erdészetet, a katonaságot és a természetvédelmet vonja össze, célja pedig a gyepes élőhelyek és az azokhoz kötődő fajok fenntartása.