Modern, digitális várost szeretnénk a harmadik évezred munkahelyeivel – jelentette ki keden az ellenzék sajtótájékoztatóján Glázer Tímea, közös polgármester-jelöltjük.
A tudás és az innováció nagy szerepet kap az ellenzék programjában – mondta Glázer Tímea. Hozzátette: értelmezésük szerint az intelligens város lakói olyan intelligens emberek, akik birtokában vannak a tudásnak, s azoknak az ismereteknek, melyek szükségesek az ott lakók minőségi életéhez, fejlesztéséhez, gazdagításához.
Konkrétumokat is említett: legyen wifi minden buszon, s készüljön el egy olyan applikáció a városról, melynek segítségével a vonatról Győrben leszálló idegen is megnézheti, melyik busszal haladjon tovább, s a keresett járat éppen hol tart. Közbevetettük, hogy ezeket az információkat a buszra várókkal Győrben már régóta szóban is közlik az úgynevezett totemoszlopok.
Az ellenzék vezetői szerint ez igaz, azonban gyakran meghibásodnak ezek a berendezések, s az információkat csak a buszra várók hallják, az applikáció segítségével azonban a város minden pontján követni lehetne a közlekedési állapotokat is. A digitalizációt jobban ki kellene használni a hulladékgazdálkodásban is, hangsúlyozta a polgármester-jelölt.
Megkérdeztük, hogy az okos, intelligens rendszer kialakításában, használatában szánnak-e valamilyen szerepet a városban működő multinacionális cégeknek, hiszen a technikai, digitális modernizációban,, s az új ipari forradalom megalapozásában ők járnak az élen.
„Elsősorban a helyi vállalkozókra, s a Széchenyi István Egyetemre gondoltunk” – felelte Glázer Tímea. „Természetesen azt szeretnénk, ha az egyetemen végzett tehetséges fiatalok minél nagyobb számban itthon maradnának, illetve a távolabbi régiókból érkezők a diploma megszerzése után itt találnák meg boldogulásukat, s hasznára lehetnének a városközösségnek.”
A tájékoztatón azt is elmondták: Nagy „nemzetközi” irodákat építenének, hogy a különböző technikai szolgáltató és egyéb világcégek ne Budapestre költözzenek, hanem Győrt válasszák székhelyüknek.