Győr közoktatási intézményeinek vezetői látogattak a városházára a polgármesteri fogadóóra keretében.
Nem szeretném, ha eltávolodna egymástól az önkormányzat és az iskolák. A fiatalok neveléséért és jövőjéért mi is felelősséget érzünk, fogalmazott dr. Dézsi Csaba András azon a találkozón, melyet a város kezdeményezett a közoktatási intézmények vezetői számára. A polgármester szerint a diákok közötti összetartozást és a felnőttekkel való közös élményt erősíteni kell, amelyben fontos szerepe van a 750-es pénzérme átvételének is, amelyre a győri lakcímkártyával rendelkező 20 év alatti lakosok jogosultak. Hozzátette: A „győriség” és az összetartozás erősítésében a pedagógusok tudnak segítő kezet nyújtani.
A polgármester hangsúlyozta, hogy a Városi Diákfórummal nagyon jó kapcsolatot ápol a város. Beszédében kitért a diákoknak szóló, a közelmúltban tartott és a közeljövőben megrendezésre kerülő városi rendezvényekre is. A színes palettán olyan projektek kapnak helyet, mint a „Győr a hálón: 750 – Rajta lógunk”, és a szervezés alatt álló diáktudósító- képzés, az Aludj máskor! – XV. Győri 24 órás vetélkedő, valamint az ergométeres Guinness- rekord-kísérlet. A tanulók egy részét a magyar nyelv napja alkalmából tartott közös versmondásra is bevonták, és a tervek között szerepel az adventi gyertyagyújtásokon való szereplésük is.
Kiemelt figyelmet kapnak azok az intézmények, amelyek az idei évben jubileumot ünnepelnek – mondta dr. Dézsi Csaba András. A diákokkal meg kell ismertetni Győr értékeit, ehhez nyújtanak segítséget a 750-es könyvsorozat kiadványai. A tervek között szerepel a Győr, az iskolaváros című kötet megjelentetése, amelynek közreműködésében a polgármester az igazgatók segítségét kérte.
Hartyándiné Frey Aranka, a Győri Szakképzési Centrum főigazgatója ismertette, hogy akkreditált vizsgaközpont lett az intézmény és bejegyzés alatt van a villamosipari duális képzési központ kialakítása is.
A megbeszélésen elhangzott, a Győri SZC Krúdy Gyula Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum szívesen vállalna szerepet hallgatóikkal a város turizmusában. A Győri SZC Hild József Építőipari Technikumból érkezett a felajánlás, hogy a kulturális örökség napja szellemében vállalnának idegenvezetést Győr építészettörténetéről. A Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium pedig javaslatot tett az érettségi előtt álló diákok lampionos, lámpás fáklyás felvonulásának felelevenítésére, amely méltó és szép lezárása lehetne a középiskolai tanulmányok befejezésének.
Dr. Dézsi Csaba András hangsúlyozta, hogy az oktatás mellett fontos a gyerekek érzékenyítése is, s az intézmények figyelmébe ajánlotta Patkás Tamás parasportoló előadásait, melyen keresztül bemutatja, hogyan lehet elérni a kitűzött célokat és álmokat, még akkor is, ha olykor reménytelennek tűnik.
Szerző: Szakács Éva / Polgármesteri Hivatal