Balettszínpadon mindenki nyuszija

P. Csapucha Adrienn Fotó: MekliZ Fotó
2024.06.23. 13:13

A nyuszi – már csak így becézték a próbafolyamat végén legújabb gyermekdarabjukat a Győri Balett művészei. A társulat a táncfesztiválon mutatta be a Pannónia Filmstúdió ikonikus rajzfilmjének színpadi adaptációját. A propeller fülekkel rendelkező bájos segítő, a vadóc Kriszta, az álmodozó Menyus, a butuska Kistöfi és a rosszcsont Mozdony városunkban is meghódította a gyermekek szívét.

A kockásfülű nyúl és barátai 1977-es megszületésüktől a magyar televízión, majd a világ 90 országában nagy népszerűségnek örvendtek. És örvendenek is, a kedves történeteket kicsik és nagyok, de még a szülők is szívesen nézik mind a mai napig.

Marék Veronika szenzációs sztorijai és az animációs mese rendezője Richly Zsolt most a Győri Balettot is megihlette, egy szülinapi kavalkád elevenedett meg a társulat stúdiójában, a XIX. Magyar Táncfesztivál zárónapján. A bájos, humorral fűszerezett táncjáték koreográfusa ki más is lehetne, mint Velekei László. „Szerencsére továbbra is dübörög a Tánci Tánci Programunk, nem tudunk annyi előadást játszani amennyit a közönség szeretne, ami nagy öröm természetesen. Igyekszünk megújulni, a nyuszival a legkisebbeket a 0-5 éves korosztályt szólítjuk meg ismét. Abban bízom, hogy ez a mese mindenkiben megmozdít majd valamit és nem csak a gyerekek körében” – mondta portálunknak a vasárnapi első bemutatót megelőzően a direktor, a Seregi- és Harangozó-díjas, Érdemes művész.

Egy születésnapra mindenki nagy várakozással készül: a szülinapos a vendégeket – a vendégek a szülinapost szeretnék boldoggá tenni. De mi történik, ha minden előkészületet valamilyen galiba övez? Jön a kockásfülű nyúl jön és segít! És mindezt hogy lehet úgy színpadra álmodni, hogy szeressék és érdeklődve figyeljék a gyerekek? Erről már Csepi Alexandrát kérdeztük. „Azt gondolom, hogy ezek az előadások arra is jók, hogy megmutassuk: a táncművészet nem abszolút idegen bolygóról való, értelmezhetetlen műfaj. Egy-egy elemi erőből, artikulációból és mozdulatból már a gyerekek is tudják, hogy mit mutat be a történet. Reméljük, hogy azok a gyerekek, akik követik a Tánci Tánci Program előadásait, majd az ifjúsági darabokat és így velünk nőnek fel, ők szeretni fogják a művészetünket! A fiatalok élvezik ha színes egy produkció és interaktív, így játékkal is készültünk, sőt palacsintáztunk is a darab végén” – árulta el a mű dramaturgja.

A Mokka csoport is részt vett az alkotói folyamatban, Váray Ibolya tervezte ugyanis a díszletet és a jelmezeket. „Nagyon megtisztelő volt a felkérés, nagy lelkesedéssel fogtunk hozzá a munkához. Két verzió között dilemmáztunk, hogy megtartsuk-e az eredeti grafikát és látványvilágot, vagy valami egészen újat találunk ki. Végül az első mellett döntöttünk, igyekeztünk mindezt hitelesen, de mégis kicsit magunkra formálva leképezni, egy op-artos világba kalauzolni a kis közönséget” – mesélt részleteket a háttérmunkákról a tervező.

A vidám, lehetetlent nem ismerő nyuszi és kedves társai vasárnap délután is várják az érdeklődőket, és bizony még a táncfesztivál sem ért véget, érdemes a programok között szemezgetni.

Galéria: MekliZ Fotó