Vaskos vádirati paksamétával jelent meg dr. Takács Róbert ügyész É. Imre, a két villanyszerelő megölésével vádolt vállalkozó ügyének tárgyalásán hétfőn, a Győri Törvényszéken. Előrelépés azonban ismét nem történt, mivel a védelmet ellátó ügyvéd újfent távol maradt.
Feszülten várakoztak M. Zoltán hozzátartozói a törvényszék nagyterme előtt remélve azt, hogy a hét évvel ezelőtt eltűnt hozzátartozójuk ügye tovább haladhat. Mint ismert, a családfő 2018 tavaszán tűnt el nyomtalanul, miután egykori munkaadója, É. Imre kérésére és egy jelentős tartozás kiegyenlítésének reményében az Abda határában lévő, zártkerti ingatlan területére ment. Családja ekkor látta őt utoljára. A nyomok egyértelműen É. Imréhez vezettek, aki nem először került a hatóságok látókörébe, ugyanis hasonlóan rejtélyes körülmények között veszett nyoma 2015-ben O. Vilmosnak, aki szintén neki dolgozott. A két villanyszerelő eltűnésének ügyét összekötötték, a bizonyítási eljárás végén könnyen lehet, hogy az eset sorozatgyilkosságként íródik a hazai kriminalisztika történetébe.
Decemberben megfázásos betegségre, közvetlenül a január 13-ra napolt tárgyalás előtt pedig vérnyomás-problémákra hivatkozott dr. Bagó Ottó, az É. Imre képviseletét ellátó ügyvéd. Mivel helyettesítéséről sem gondoskodott, a gyanúsított az ilyen esetekben kötelező védelem nélkül maradt, így ismét eredmény nélkül zárult az ülés. Különösen fontos lenne a bizonyítási eljárás szempontjából megtartani ezt a tárgyalást, ugyanis az ügy a végéhez közeledik, dr. Bóka Tibor bíró már korábban kitűzte január végére a lezárást jelentő perbeszédekről szóló tárgyalási napokat.
Dr. Takács Róbert ügyész jelezte, hogy a gördülékeny ügymenet érdekében már elkészítette a vádmódosítási iratot, ezt a dokumentumot átadta a bíróságnak és É. Imrének. „A leírás részletesebb és az összefüggések is sokkal inkább kiolvashatók belőle” – ismertette előzetesen az ügyész az irat tartalmát és kiemelte az ügy minősítését érintő változást, mint mondta: „A nyereségvágy mellett az aljas indok is beemelésre került.”
„Jó lenne, ha É. Imre gondoskodna a védelméről” – gondolkodott hangosan az ügyben lejáró bíró.
É. Imre erre reflektálva kért szót: „Az ön hangos gondolkodására szeretnék reagálni. Van rá jogom, lehetőségem, hogy a mai napon ellássam a saját védelmem?” – tette fel a kérdést. Dr. Bóka Tibor tisztázta, hogy ilyen esetekben erre nincs lehetőség, inkább az ügyvédi munka elvégzésének ösztönzésére utalt. „Szeretnék haladni. Szeretném, ha nem potyára hoznák ide önt. Valahol az ön érdeke is talán, hogy ne jöjjön ide csak azért, hogy utazhasson” – tette hozzá.
A hozzátartozók dühösen reagáltak a tárgyalás akadályoztatására. Ők úgy vélik, ugyan olyan időhúzásról van szó, mint 2022-ben, amikor É. Imre színlelt rosszullétet az ülések alatt. A vádlott abban az időben bűnügyi felügyelet alatt állt, előfordult, hogy a tárgyalás alatt a törvényszék melletti parkba ment, ahonnan mellkasi panaszokra hivatkozva mentőt hívott. A bíróság ezt megelégelve, tartva É. Imre elrejtőzésétől, újra elrendelte a büntetésvégrehajtási-intézetbe szállítást. Az is kiderült, hogy nyomkövető adatai alapján a vádlott többször megsértette fogva tartásának szabályait és elhagyta otthonát.
A két férfi holtteste a mai napig nem került elő, azonban számos közvetett bizonyíték áll rendelkezésre. A következő tárgyalási napon, január 27-én további bűnjeleket fognak bemutatni. A perbeszédekre a tervek szerint 2025. január 28-án és 29-én kerül sor, ezután a bíróságnak a jogszabály szerint 15 napon belül kell első fokon ítéletet hirdetni.
Korábban írtuk: