A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület család, Esélyteremtő és Önkéntes Háza, a Megyei Önkormányzattal közösen negyedik alkalommal adta át az év "Megye önkéntese díjakat" azzal a céllal, hogy köszönetüket fejezzék ki mindazoknak, akik önkéntesként segítenek megyénkben egy-egy a közösség számára is fontos és hasznos tevékenységben
Az átadó ünnepséget kedd délután tartották. Dr. Pető Péter, a megyei közgyűlés alelnöke köszöntötte elsőként az egybegyűlteket. “Az önkéntesség a mi civil életünknek egy központi gondolata, hiszen Magyarországon a felnőtt lakosság egyharmada valamilyen önkéntes munkában részt vesz, mégsem beszélünk róla eleget, ilyen alkalmak kapcsán azonban sikerül az önkéntesség eszméjét is Önökön keresztül és közösen is terjeszteni.” – emelte ki az alelnök, aki szerint a díj az alapítása óta egy komoly társadalmi presztízst és nyilvánosságot nyert magának.
Szalay Ferenc, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Nyugat-Dunántúli Régiójának vezetője Böjte Csabától és Kozma Imre Atyától is idézett. ” Nagyon megtisztelő és megható, hogy itt lehetek Önökkel.”- kezdte gondolatait a vezető, aki úgy fogalmazott, hogy nem fog előadást tartani önkénteskedésről, hiszen a jelenlévők úgyis többet tudnak erről nála, ellenben azt vizsgálta meg mit lehet tenni azért, hogy minél többen legyenek önkéntesek. 2019 előtt volt egy tantárgy a Széchenyi István Egyetemen, melynek lényege az volt, hogy a hallgatók heti három órát önkénteskedjenek valamelyik szervezetnél. Összesen 1200 diák teljesítette a tárgyat, ez pedig azt jelenti, hogy 50.400 órát tehát közel 25 évet önkénteskedtek, ezáltal megtanulhatták, hogy tenni és adni jó. A vezető szerint azon kell dolgozni, hogy például ez a kurzus újra szerepeljen a kínálatban és akkor minél több fiatalhoz jut el az önkénteskedés fontossága.
Ezt követően a díjak átadása következett.
Az első díjazott Vígné Kovács Margit volt Sopronból. A hölgy írásaival, munkásságával, médiaszervező tevékenységével meghatározó személyisége Sopron városának. Rendszeresen kezdeményez gyűjtéseket rászoruló és hátrányos helyzetű emberek számára.
A második díjazott Vass-Odor Melinda, Sokorópátkáról. Az édesanya az elmúlt években számos közösségfejlesztő rendezvényt, települési és térségi hatókörű programot szervezett, változatos témákkal és tartalmakkal, emellett három egyesületnél is aktívan tevékenykedik. “Egyrészt borzasztóan jól esik, nagyon zavarba jöttem, nem nagyon szokott elakadni a szavam , de most igen. Egyáltalán nem számítottam rá, nagyon-nagyon örültem neki, amikor meghívtak és abszolút nem gondoltam, hogy én leszek az egyik díjazott a három közül.”- mesélte a Győr+ Médiának az önkéntes.
A harmadik díjazott pedig Magyar László lett Kapuvárról. Ő az Izvad-Ászok Egyesület vezetője, aki évek óta végez karitatív tevékenységeket. Nagy ünnepek alkalmából szeretet főzéseken látja vendégül a környék rászorulói, de nem csak itthon, Rómában is főzött már a szegényeknek, amiért Ferenc Pápa kezet is csókolt neki.
Rajtuk kívül többen kaptak oklevelet, munkájuk elismeréseként. Papp József és Józsefné, akik Rábacsécsényben önkénteskednek és rászoruló családoknak gyűjtenek. Drobina Józsefné, aki időseket gondoz és gyakran hívják őt “Teréz Anyának“. Budayné Winkler Henrietta, aki Győrújfalun tevékenykedik és csigolya sérültekkel is foglalkozik. Köntés Orsolya, aki az Adni jó mozgalom egyik vezetője alakja. Móczár Ferenc, a Vakok-és Gyengénlátók megyei egyesületének önkéntese. Chapó István, aki posztumusz kapta meg a díjat és sajnos már nincs köztünk, így helyette Dunaszentpál polgármestere vette át az oklevelet. Szombathelyi Ibolya Győrladamérról, valamint Németh Vince, aki a kisbabóti közösség önkéntese. Tóth Jánosné, nem tudott részt venni az eseményen, de hozzá is eljut majd az oklevél.
Galéria: Németh Boglárka