Számos szakmai díjjal ismerték el és évtizedeken át segítette magas színvonalú ügyvédi és jogtanácsosi munkájával Győrt. Március 15. alkalmából Győr Díszpolgára kitüntető címet vehetett át dr. Kerényi Ervin.
Pontosan hogyan lett önből ügyvéd?
Nagyapám hivatását választottam, aki Mosonban volt ügyvéd. A Pannonhalmi Bencés Gimnáziumba jártam középiskolába, majd a Szegedi József Attila Tudományegyetemen szereztem jogi diplomát. Közel ötven évvel ezelőtt kerültem kapcsolatba Győrrel, a Győri Ingatlankezelő Vállalatnál jogtanácsosként kezdtem dolgozni. 1989-ben dr. Horváth Józseffel és dr. Havasi Dezsővel megalapítottuk a 99-es számú Jogtanácsosi Munkaközösséget, majd az ügyvédi törvény biztosította lehetőségek mellett 1991-től már ügyvédként gyakoroltam hivatásomat.
Ha jól tudom, tagja volt a rendszerváltás utáni első győri képviselő-testületnek is.
Bár a politika nem az én világom, 1990 és 1994 között független képviselőként az ellenzéki pozícióban lévő MDF-frakcióban tevékenykedtem, és a Jogi Bizottság munkáját elnökhelyettesként segítettem. Kifejezetten élmény volt számomra, amikor értelmes, megalapozott hozzászólást követően, a közgyűlésben ellenzéki módosítási javaslatokat is elfogadtak. Jelentős döntéseknek lehettem részese, nevezetesen ebben az időszakban került előkészítésre a győri főiskola egyetemmé alakítása, a zsinagóga felújítása, az Audi győri letelepítése.
Nem gondolkodott a folytatáson?
A képviselői ciklus lezárását követően prioritást nyert az ügyvédi irodám kiépítése. 1991-től aktivizáltam magam az ügyvédi közéletben, több mint 25 éven keresztül a területi ügyvédi kamara elnökhelyetteseként dolgoztam, részt vettem az Országos Ügyvédi Kamara vezető testületében. A fegyelmi bizottság másodfokú tanácselnöki tisztségét több évtizede töltöm be. Ügyvédként több jelentős részvénytársaság jogi képviseletét láttam el. Győr város önkormányzati gazdasági társaságainak tevékenységében ügyvédként vettem részt az elmúlt évtizedekben, több nagy jelentőségű perben segíthettem érvényesülni a város érdekét.
Emellett a győri egyetem jogi karával is kapcsolata van, és jótékonysági ügyek mellé áll.
A Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar záróvizsga-bizottságának hosszú évek óta tagja vagyok és kurátorként segítem a győri jogászképzésért létrejött alapítvány munkáját. Ügyvédként részt vettem a Tandem Látássérültek Kerékpározását Segítő Egyesület megalapításában. Szervezésükben teljesen vak emberek is élvezhetik a kerékpározás örömét. Az egyesület a betegségem után nekem is lehetővé tette a gyógyulásomat segítő kerékpározást, ezért köszönettel tartozom. És közel húsz éve tagja vagyok a Győr Arrabona Lions Clubnak.
Hogyan fogadta a Győr Díszpolgára címet? Nagy örömöt és elismerést jelent ez a kitüntetés, köszönöm az életutam elismerését. A munkám során mindig arra törekedtem, hogy azonos elveket képviseljek. A díszpolgári címet, annak minden örömével, súlyával és felelősségével együtt megpróbálom méltósággal viselni. Egyúttal édesapám emlékének is ajánlom, aki ugyancsak Győrben kezdte építeni karrierjét, és akinek jelentős szerepe volt az értékrendem kialakításában. Három nagyszerű gyermekem és két gyönyörű unokám van, amíg erőm és egészségem engedi, továbbra is szeretnék aktív életet élni.