Együtt-tudók címen zajlott szlovák-magyar program az elmúlt több, mint egy évben, Győrben és a felvidéki Dunaszerdahelyen, melynek célja, a tudomány népszerűsítése volt, határtalanul.
Egy Interreg projekt keretében dolgozott együtt a Szent Mór Bencés Perjelség és a dunaszerdahelyi magyar tannyelvű magángimnázium, az eredményeket összegezték Győrben. A programzárón elhangzott, a Covid-járvány megnehezítette a közös munkát, de sikeres és eredményes volt a határtalan partnerség. Az Együtt-Tudók, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósult meg.
„Szent Benedek egyszer, elmélkedés közben arra jutott, hogy milyen jó dolog egyben látni a dolgokat és meglátni az összefüggéseket” – ezt mondta a projektzárón a Szent Mór Bencés Perjelség vezetője, Sárai-Szabó Kelemen.
„Ez a program is arról szólt, hogy a győri és a dunaszerdahelyi fiatalok könnyebben lássák meg az összefüggéseket, fejlesszék tudásukat, csiszolják tehetségüket” – tette hozzá Sárai-Szabó Kelemen.
„Ez a régió, Győr és térsége egységes, már évszázadok óta és rengeteg tehetséget, tudóst, professzort nevelt ki, amire büszkék vagyunk és a most zárult projekt is a jövő tudósainak fejlődését segíti” – emelte ki dr. Fekete Dávid. „A tehetségek gondozása és fejlesztése nagyot lép előre, hiszen napokon belül itt Győrben is elindulnak a Mathias Corvinus Collegium képzései, ez minőségi változást hoz ezen a területen” – hangsúlyozta az MCC regionális képviselet-vezetője.
A 2020. július elsejétől 2021. augusztus 31-ig tartó Interreg projekt összköltsége közel 20 millió forintnak megfelelő euró volt, ennek mintegy felét az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozta.