A kormány által kezdeményezett tizenegyedik nemzeti konzultáció középpontjában a gazdaságpolitika áll, a kérdőívek 11 kérdést tartalmaznak. Annak érdekében, hogy minél többen kitöltsék a nyomtatványokat, egy Országjáró Fórum segíti az akció sikerét, mely Győrbe érkezett szerdán. Hidvéghi Balázs vendégeskedett a Nádor Irodaházban, ahol a többi között kiderült az is, miért van nagy jelentősége annak, hogy a szavazópolgárok elmondják véleményüket, de az államtitkár a Győr+ Média érdeklődésére kifejtette azt is, mi az, ami a leginkább foglalkoztatja a közvéleményt.
Sokan voltak kíváncsiak szerda este az Országjáró Fórumra, ahol házigazdaként Simon Róbert Balázs köszöntötte Hidvéghi Balázst. A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára az eseményt megelőzően sajtótájékoztatót tartott, hogy kifejtse miért lényeges a nemzeti konzultáción való részvétel.
„Egy fordulóponthoz érkezett Magyarország. Az elmúlt évek nehezen teltek, dúl a háború a szomszédunkban, az erre adott brüsszeli, szankciós válaszok gazdasági lassulást, inflációemelkedést, bizonytalanságot teremtettek. Ezt megelőzően a koronavírus járvány volt az, ami a gazdaságot visszavetette. Most azonban egy olyan ponthoz érkeztünk amikor a gazdaság új erőre kaphat. Ehhez azonban arra van szükség, hogy megőrizhessük a gazdasági önrendelkezésünket. Brüsszelből olyan törekvések érkeznek, amelyek egy bezárkózást akarnak ránk erőltetni, egy gazdasági hidegháborút hoznának a nyakunkra, ez pedig Magyarországnak nem érdeke” – ismertette az államtitkár.
Hidvégi Balázs hozzátette, hogy nyitott gazdaság működik hazánkban, magasan képzett munkaerővel, az export fontos az ország számára, és az Magyarország érdeke, hogy nyitott maradjon a kereskedelem, a gazdasági kapcsolatok útjai.
„Nyugattal és a kelettel is tudni kell együttműködni. Azt gondoljuk fontos, hogy például az energetika, a nyersanyagbeszerzések, az atomenergia területén is fogadjunk beruházásokat, befektetéseket. Így munkahelyek jöjjenek létre és az ország tovább erősödjön gazdaságilag. Erről szól a nemzeti konzultáció. Az ország és a kormányzati pozíció is erősebb lesz, hogyha közösen hozzuk meg ezeket a döntéseket. Olyan lényegi kérdésekben mondhatják el véleményüket a magyarok, mint a bevándorlás elutasítása, a családtámogatások, a 13. havi nyugdíj, a lakhatási támogatás, a munkáshitel, a multicégek rendszabályozása, a kkv-k támogatása, vagy éppen a béremelési program. Arra kérünk felhatalmazást, hogy a gazdaságpolitikai döntéseket meghozhassuk” – mutatott rá az államtitkár.
Hidvéghi Balázs elmondta, sokan visszaküldték már a kérdőíveket, igaz még a kipostázás is csak a héten fejeződik be, de egy hete az online kitöltés lehetősége is megnyílt a felhasználók előtt, ami tényleg csak pár percet vesz igénybe. A „Magyarország meg tudja csinálni!” elnevezésű konzultáció visszaküldésének határideje december 20-a lesz.
„Töltsék ki, hogy erősebbek és sikeresebbek tudjunk lenni!” – zárta mondandóját a sajtótájékoztatón az államtitkár, majd örömmel válaszolt a Győr+ Média által feltett kérdésre, miszerint, hogy látja, mi az, ami leginkább foglalkoztatja a közvéleményt. „A tapasztalat az, hogy nagy az érdeklődés mindenhol, ami mutatja, hogy szükség van a találkozókra, hisz olyan kérdéseket vetünk fel, ami igenis érdekli az embereket. A gazdaság teljesítménye az életünk minőségét határozza meg a mindennapokban, lényeges, hogy a nehéz évek után folytatni tudjuk a stabil növekedés időszakát. Az emberek életét javító intézkedéseket tudunk hozni, így a visszajelzések alapján mindenkit érdekelnek a béremelések, a munkáshitel, de ugyanígy a 13. havi nyugdíjról szóló viták is, amit mi szeretnénk megvédeni és állandóvá tenni” – ismertette Hidvéghi Balázs.
Simon Róbert Balázs vette át a szót, az országgyűlési képviselő úgy folytatta nagyra értékelik a véleményeket. „Győr egyházi, kulturális, oktatási, és nem utolsósorban gazdasági központ. Nem csak a nagy, hanem a kis- és középvállalatok is képviseltetik magukat városunkban, ezek a társaságok Győrben és régiónkban jelentős szerepet kapnak. Ezért is örülök, hogy elindul a Demján Sándor Program, több százmillió forintos pályázati lehetőséggel, ezáltal előtérbe kerülnek ezek a vállalatok, így akár a nemzetközi piacokon is megjelenhetnek” – hívta fel a figyelmet Simon Róbert Balázs, hozzátéve, hogy a gazdaság fellendítése mindannyiunk érdeke, csakúgy, ahogy a nemzeti konzultáció kitöltése is.