A Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karán tanuló Lukács Orsolya és Szalay Márk sikeresen szerepelt a 24. nemzetközi számviteli héten tartott versenyen, a lengyelországi Lódzban, ahol 15 európai ország közel 90 hallgatója mérte össze tudását négytagú csapatokban. Oktatójuk, dr. Borbély Katalin évről évre sikeresen készíti fel a győri résztvevőket.
A Széchenyi István Egyetem 2016-ban csatlakozott az európai felsőoktatási számviteli szervezethez (European Taxation and Accounting in Practice), amely már a 24. nemzetközi számviteli hetet rendezte meg nemrégiben, ezúttal a lengyelországi Lódzban. A győri intézményt idén a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar két hallgatója, a turizmus-vendéglátás alapszakos Lukács Orsolya, valamint a gazdálkodás és menedzsment alapszakos Szalay Márk képviselte oktatójukkal, dr. Borbély Katalin egyetemi docenssel. Orsolya csapatával nagy sikert ért el: első helyezett lett beszámolóelemzés kategóriában.
A rendezvényt évente más országban és tagintézményben tartják meg, négy éve például a Széchenyi István Egyetem adott otthont a programnak. A szervezetnek 15 európai országból van tagintézménye, és célja a számviteloktatás gyakorlatorientáltságának növelése, a hallgatók és az oktatók nemzetközi tapasztalatcseréje, illetve a nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok alapvető előírásainak megismertetése. Az egyhetes számviteli héten a résztvevők angol nyelvű előadásokon és workshopokon vesznek részt vegyes nemzetiségű csapatokban. Ezt többhetes online csapatmunka, valamint intenzív felkészülés előzi meg, amelyen elsajátítják az angol szaknyelvet és betekintést kapnak az angol számviteli standardba is.
„Nagy öröm, hogy ehhez programhoz minden évben tehetséges és motivált hallgatóink csatlakoznak, akik sikeresen vesznek részt a nemzetközi csapatmunkában. Lehetőségük nyílik arra, hogy a szakma alapjait idegen nyelven tanulják meg, ami napjainkban elengedhetetlen egy közgazdász számára, és kiváló alapot ad a munkaerőpiacon. A rendezvény egyúttal növeli szakmai és személyes nyitottságukat is” – húzta alá dr. Borbély Katalin, a Széchenyi-egyetem Gazdasági Elemzések Tanszék docense, a résztvevők felkészítője.
„A számviteli hét kiváló alkalmat jelentett a nemzetközi kapcsolatépítésre, hiszen számos nemzet fiataljaival találkozhattunk. Nagy élmény volt számomra, hogy ilyen környezetben is használhattam a nyelvtudásomat. Az esemény a szakmai fejlődés mellett izgalmas kulturális programokat is kínált és életre szóló élményt adott. Hallgatótársaimat arra biztatom, hogy éljenek az egyetem nyújtotta nemzetközi lehetőségekkel és vágjanak bele, mert sok jó emlékkel és tapasztalattal gazdagodhatnak” – hangsúlyozta Lukács Orsolya, aki csapatából többek között francia fiatalokkal kötött barátságot.
Szalay Márk nagyon fontosnak tartja a program gyakorlatorientáltságát és azt, hogy elsajátíthatta a nemzetközi számviteli standardot. „A csapatmunka során remek visszajelzés volt számunkra, hogy a nemzetközi mezőnyben is stabil számviteli ismeretekkel rendelkezünk, és megálltuk a helyünket a Széchenyi-egyetemen szerzett tudásunkkal, ami most a nemzetközi számvitellel bővült. A versenyen gyakorlati kihívásokra kerestük a válaszokat, angolul prezentáltunk és pénzügyi döntéseket hozhattunk – ezek olyan tapasztalatok, melyeket később minden közgazdász garantáltan hasznosíthat a munkaerőpiacon” – emelte ki a harmadéves hallgató.