Rendkívül mozgalmas és nagyon tartalmas tanév végéhez közeledik a Győri Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Iskola, amelynek közössége kiemelkedő oktatási és nevelési munkája elismeréseként a Győri Városháza Ezüst Emlékérmét vehette át.
Az intézmény kettős évfordulót ünnepel az idén: egyrészt zajlanak a Petőfi bicentenáriumi év eseményei, és éppen 50 éve, 1973-ban vették fel a legismertebb magyar költő nevét.
„Az elmúlt tíz esztendő a ménfőcsanaki Petőfi iskola számára is komoly kihívás volt, hiszen a beköltözések hatására az intézmény tanulói létszáma robbanásszerűen megugrott: a korábbi 350-ről 586 főre emelkedett, és ezzel párhuzamosan a nevelőtestület létszáma 31-ről 51 főre nőtt. Az iskola megtartó erejét mutatja, hogy mindeközben megőriztük hagyományos értékeinket, a Petőfi-iskola családias hangulatát és gyermekközpontúságát. A minőségi oktatás folyamatos biztosítása miatt rendkívül fontos az is, hogy a szaktanári ellátottságunk továbbra is 100 százalékos” – hangsúlyozta Szilbekné Cseh Györgyi.
„A Petőfi-iskola mindig is befogadó intézmény volt és az is maradt. Komoly infrastrukturális fejlesztésekkel (például a tetőtér beépítésével, mobiltantermek kihelyezésével) és a pedagóguskar bővítésével sikerült lépést tartanunk a változásokkal. Ezen az úton mindvégig partnerünk és segítőnk volt a Győri Tankerületi Központ, Győr város önkormányzata, dr. Dézsi Csaba András polgármester, valamint Ménfőcsanak két önkormányzati képviselője, dr. Laczkovits-Takács Tímea és Szabó Jenő, amiért nagyon hálásak vagyunk, és amelyet ezúton is nagyon köszönünk.” – tette hozzá az igazgató.
„Az ünnepi évben szinte folyamatosak a rendezvényeink: évkönyvet adtunk ki, jubileumi iskolagálát tartottunk, a Petőfi-héten dr. Nagy Adél tankerületi igazgató támogatásával Kiskőrösre kirándultunk. A diákok és tanárok közös tárlata most is látható a Bezerédj-kastély kiállítótermében. Dr. Horváth Sándor Domonkos, a győri könyvtár igazgatójának támogató együttműködésére a jubileumi évben is számíthattunk, a ménfőcsanaki fiókkönyvtár pedig magas szakmai színvonalon segíti az iskolakönyvtár működését” – emelte ki Szilbekné Cseh Györgyi.
„A Győr Városháza Ezüst Emlékérme kitüntető címet az egész közösségünk kapta, ez szerepel az elismerő oklevélen, és így is tekintünk erre a díjra. A pedagógus kollégák a tanórákon túl nagyon sok délutáni közösségi programot – kirándulásokat, szakköröket – szerveznek. A díj természetesen a technikai személyzet érdeme is: nekik köszönhetően szép természeti környezet, tiszta és kulturált körülmények fogadják az iskolába érkező diákjainkat. A szülőkkel is nagyon jó a kapcsolatunk, éppen a hétvégén tartottuk a hagyományos iskolai családi napunkat, amely ezúttal is rendkívül sikeres volt. Szeretnénk a továbbiakban is ilyen jó hangulatú és egyúttal magas oktatási színvonalat képviselő intézmény maradni” – mondta az intézmény igazgatója.
Dr. Laczkovits-Takács Tímeát személyes emlékek kötik az intézményhez: „Egykor én is Petőfis diák voltam és jó szívvel, pozitív gondolatokkal emlékszem vissza az általános iskolás évekre. Sokat köszönhetek egykori tanáraimnak, nagyon erős tudással indítottak el minket a nagybetűs életbe, megtanítottak tanulni, megszerettették velem a tanulást és az idegen nyelveket. A csanaki iskola mindig is egy barátságos, családbarát intézmény volt – mindemellett az iskola közössége (pedagógusok és minden ott dolgozó) is mindent megtett és megtesz azért, hogy a diákok megfelelő környezetben nevelkedjenek, szocializálódjanak. Mindezért az elkötelezett munkáért az iskolai névadói jubileumához kapcsolódva úgy gondoltuk a polgármester úrral, hogy külön is elismerjük az itt folyó pedagógiai és szakmai munkát. Méltó helyre került az Ezüst Emlékérem, büszke vagyok egykori iskolámra” – zárta gondolatait a képviselő.