Hosszú hetek kihagyása után a Győri Nemzeti Színház társulata újult erővel és egészségesen kezdte meg a munkát.
Sikeresen megtartották a Menyasszonytánc premierjét, ma, szombaton pedig sokadik nekifutásra debütál a Vill-Korr Sulibérlet idei első bemutatója, Szilágyi Andor meséje a Kisfaludy Teremben. A színház vezetőségének döntése értelmében a művészek maszk nélkül játsszanak az előadásokon, a próbákon és a takarásban azonban kötelező annak viselése, ez továbbra is vonatkozik a nézőkre is, ahogy megérkeznek az épületbe. A Magyar Kormány rendkívüli jogrendje nehéz helyzet elé állítja a Győri Nemzeti Színházat. Ennek értelmében csökkentett nézőszámú, új ülésrendre számíthatnak a nézők, a jó hír viszont az, hogy több más színházzal ellentétben, a győri továbbra is meg tudja tartani előadásait. Vasárnap kétszer is játsszák a nagy sikerű Elisabeth című musicalt, illetve A hőstenor előadásokat novemberben a Nagyszínházban adják elő (további információk: www.gyoriszinhaz.hu).
Ebben a pandémiás, viharvert időszakban igazi családi szórakozást ígér a Vill-Korr Sulibérlet idei első bemutatója! Szilágyi Andor Leánder és Lenszirom című darabját, Vörösmarty Mihály Csongor és Tündéje óta írt legszebb magyar tündérmeseként emlegetik. A Szép Ernő-díjas Szilágyi Andor írói fantáziáját Benedek Elek Csudafa című meséje ihlette, de a szerelmetes mese sok más híres elődjének motívumait is magába olvasztja. Felsejlenek benne A szépség és a szörnyeteg, a Vadhattyúk, de akár Shakespeare Szentivánéji álom című drámájának varázslatos világa is. A győri előadás rendezője, Gábor Sylvie élt a lehetőséggel, és személyes konzultált az íróval, hiszen a tündéri történet számos megfejtésre váró jelentéssel bír. „Olyan klasszikus mesei történetet szerettem volna írni, amely minden szempontból tanulságos – fogalmazott az író. Van benne hős, akivel együtt tudunk érezni, és antihős, aki közutálatnak örvend, emellett számos fő- és mellékszereplő, akik olyan emberi értékekre világítanak rá, melyeket meg lehet szerezni, ugyanakkor el is lehet veszíteni.”
Gábor Sylvie alkotótársával, Árva Nóra díszlet- és jelmeztervezővel igazi fantasy komédiát, marveli világot álmodtak a Kisfaludy Terem színpadára. A kicsiknek és nagyoknak szóló darab 1993-as ősbemutatója óta elsősorban vidéki színházak műsorán szerepelt, később a Magyar Állami Operaház meseoperaként is bemutatta. Gábor Sylvie miután otthonosan mozog ebben a műfajban, így számos ismert könnyű- és komolyzenei geget használt fel győri rendezésében,melyet hűen követ a darab koreográfiája, Fekete Miklósnak köszönhetően.