Fodor Zoltán Chaos és Lukács András The Waves című darabját a Győri Balett szeptember 28-án mutatja be a Budapesti Táncfesztiválon. A társulat a napokban gőzerővel készül az estre, ami megint egy kicsit más lesz, mint az eddig megszokott előadások. Velekei László balett igazgató azt mondta a táncosainak, legyenek őrültek és égessék fel a táncművészetet.
Verejtékből nem volt hiány a Győri Balett szerdai Chaos-próbáján, a látottakból kiderült, hogy egy nagyon fizikális, összetett darabról van szó, melyet jövő héten, kedden, a Budapesti Táncfesztiválon mutat majd be a társulat.
Fodor Zoltán koreográfiájában megelevenedik a világban uralkodó káosz, amit a Győri Balett táncművészei prezentálnak a nézőknek.
Más zenei világ, más mozgásanyag és különböző öltözék is jellemzi a The Waves című darabot. Lukács András koreográfiája egy esten debütál majd a Chaos-szal szeptember 28-án, a fővárosban. A Győri Balett művészeti vezetője szerint ugyan kevés idejük volt felkészülni erre a kettős bemutatóra, a táncosok kemény munkájának köszönhetően remekül haladnak az előkészületek.
A Győri Balett igazgatója a háttérből figyelte a szerdai próbákat. Velekei László szerint mindkét darab az együttestől elvárható és megszokott magas színvonalat képviseli majd. A budapesti premier után természetesen Győrben is bemutatják majd a darabokat. Tehát a Chaos és a The Waves hamarosan megérkezik a városba.
Nem tétlenkednek a társulat újdonsült tagjai sem. Mind a három új táncos szerepet kap az előadásokban, tehát kedden már debütálnak is a fiatalok. Portálunknak két próba között adtak rövid interjút.
Annabelle Hustace Hawaiiról érkezett az együttesbe, az elmúlt két évet Hollandiában töltötte, az idei évadtól pedig a Győri Balett társulatát erősíti.
– Mit gondolsz erről a lehetőségről, amit itt Győrben kaptál?
– Ez egy csodálatos lehetőség számomra! Egy olyan társulatban, ami a nagyobb együttesekhez képest, kicsinek számít, sokkal nagyobb esélyed van megmutatni magad, épp ezért rendkívül izgalmas kalandnak ígérkezik az elkövetkező időszak. Nagyon élvezem az itt folyó munkát!
– Milyenek voltak az első benyomások?
– Mindenki szuperkedves! A társaim nagyon barátságosak, örömmel fogadtak és nagyon keményen dolgoznak.
– Hogyan boldogulsz a magyar nyelvvel?
– Egyelőre egy árva szót sem értek! (nevet) Megpróbálom a gesztusok alapján megérteni, mit jelentenek az adott kifejezések, de a társak sokat segítenek, ha kell, fordítanak nekem. De ígérem, igyekszem a szabadidőmben tanulmányozni a nyelvet.
Szendrey Rebeka a Magyar Táncművészeti Egyetem klasszikus balett tanszékén végzett 2020-ban. Pécsről érkezett a Győri Balett társulatához.
– Milyen reményekkel érkeztél Győrbe és mit jelent számodra, hogy a társulat tagjának mondhatod magad?
– Régóta nagy álmom már, hogy a Győri Balett csapatának tagja lehessek. Már az első naptól kezdve azt kapom, amire számítottam. Iszonyatosan befogadó a csapat és olyan minőségű munka folyik itt, aminek nagyon-nagyon jó a részese lenni.
– Kedden már élesben kell megmutatni, hogy Te is a Győri Balett tagja vagy. Mit vársz a keddi budapesti premiertől?
– Nagyon boldog vagyok, hogy már az első hónapban színpadra állhatok. Nagyon élvezem a közös munkát Fodor Zoltánnal és azt érzem, sokat tudok fejlődni. Nagy a kihívás, de állok elébe!
– Hogy látod a jövőd? Vannak-e álmaid?
– Egyelőre megpróbálok csak a jelenben élni, és nagyon értékelni, hogy itt lehetek. Szóval hosszú távú tervek még nem igazán gyártottam.
Kaszab Bence a Magyar Táncművészeti Egyetemről érkezett a Győri Baletthez.
– Mit jelent számodra, hogy a Győri Balettben kezded hivatásos táncos pályafutásod?
– Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy egy ilyen járvánnyal teletűzdelt időszakban megkaphattam ezt a lehetőséget. Nagyon szeretek itt lenni, mindenki nagyon kedves és remek a hangulat. Már most sok a munka, de ennek örülök, hiszen táncosként az a fontos, hogy színpadon legyen az ember. Nagy megtiszteltetés és nagy felelősség is egy ilyen nagy múlttal rendelkező társulat részének lenni.
– Számodra milyen volt felvenni a tempót?
– Ahogy mondtam, az elejétől kezdve sok a munka, de ez a hivatásunk. Az egyetemen is hasonló ritmusban melóztunk, szóval nem okozott gondot az átállás.
– Mik a terveid a jövőre nézve?
– Még homályos egy kicsit a jövő, de abban biztos vagyok, hogy szeretnék a Győri Balettnél minél több időt eltölteni. Ha kiöregszem, akkor sem szeretnék elszakadni a tánctól, szívesen lennék táncterapeuta, vagy pszichológus.