A jól megírt önéletrajzodnak, szakmai tapasztalatodnak köszönhetően túljutottál az első válogatási fordulón, következik az interjú. Összeszedtünk pár tipikus témakört, amit majdnem minden alkalommal feltesznek a HR szakemberek.
A leggyakrabban előforduló kérdések:
Mesélj egy kicsit magadról!
Rendszerint, ez az első kérdéskör, hogy jobban megismerjenek. Kezdjél azzal, hogy beszélsz a jelenlegi állásodról és tevékenységedről, majd rátérsz munkaköröd azon részleteire és jellemzőire, melyek véleményed szerint alkalmassá tesznek a megcélzott munkahely betöltésére.
Tapasztalat szerint a válaszodat három fő pont szerint csoportosítsd:
- Egy rövid bemutatkozás – neved, életkorod, mekkora tapasztalattal rendelkezel az adott szakmában/ beosztásban.
- Mi az, ami jelenlegi munkahelyedben tetszik ?
- Mi volt kedvedre való a legutóbbi munkahelyeden?
Az eddigi munkatapasztalatodból mutass be olyan konkrét eredményt, teljesítményt melyek bizonyítják, hogy alkalmas vagy a megcélzott állás betöltésére.
Miért jelentkezel erre az állásra?
Előre gondold át, hogy mit mondasz erre a kérdésre. Ilyenkor az interjút végző arra kíváncsi, hogy valójában milyen állást, feladatot, céget keresel. Mennyire leszel elkötelezett a meghirdetett munkakörben, ha rád esik a választás. A cég számára is fontos, hogy minél elégedettebb legyél majd ebben a munkakörben, hiszen annál hasznosabb leszel a cég számára. A saját szempontjaid átgondolásán túl úgy is felkészülhetsz erre a kérdésre, ha az interjút megelőzően némi kutatómunkát végzel a cégről, a meghirdetett pozícióról.
Melyek a te erősségeid, jó tulajdonságaid?
Válaszként erre a kérdésre, előre kidolgozhatsz néhány pontot arról, hogy melyek azok a készségek, tulajdonságok és képességek, amikre büszke vagy, amelyeket sajátodnak tartasz. Nem kell szerénynek lenni, ugyanakkor „vetíteni”, nagyokat mondani sem érdemes.
Melyek a gyengeségeid? Milyen területen szeretnél fejlődni?
Nem érdemes azt mondani, hogy nincs ilyen, hiszen senki sem tökéletes. Az egészséges önbizalom jele, ha nem csak erősségeinkkel, hanem gyengeségeinkkel is tisztában vagyunk. Itt érdemes példaként elmondanod azokat a képességeidet vagy készségeidet, amelyeket sikerült az idő folyamán feljavítanod. Hogyan ismerted fel valamilyen gyengeségedet és javítottál azon, előnyöddé változtatva azt munkád során.
Mit tudsz a cégről/ a meghirdetett pozícióról?
Ha valóban szeretnél pozitív benyomást kelteni, igyekezz minél több ismeretet szerezni a cégről. Nézd meg a weboldalukat, Facebook oldalukat! Keress olyan cikkeket, melyek a vállalatról jelentek meg! Baráti, ismerősi körben is érdemes érdeklődni.
Miért téged válasszanak?
Ne ijedj meg, ha neked szegezik ezt a kérdést. Tekintsd azt inkább plusz alkalomnak, hogy bemutasd a pozitív tulajdonságaidat, elkötelezettségedet a cég és a feladat iránt. Mondd el: nemcsak hogy képes és alkalmas vagy a munkahelyre, de nagyszerű eredményeket is fogsz produkálni. Be tudsz illeszkedni és hasznos tagja leszel a csapatnak.
Milyen bér, jövedelemelvárásaid vannak?
Ne félj megválaszolni ezt a kérdést. Érdemes felkészülni. Barátoktól, ismerősöktől, internetről informálódni, hogy erre az állásra mi a jellemző jövedelemsáv. Nevezz meg egy olyan összeget, ami ennek a sávnak a felső részében van. Fontos az is, hogy jelezd: te nyitott vagy erről egyeztetni.
Néhány végső tanács
– Legyél pontos. Inkább valamivel előbb jelenjél meg az interjú helyszínén, mint hogy elkéssél. Akár a Google maps oldalán előre meg is tudod nézni, hogy hova kell menned.
– Légy magabiztos és higgyél képességeidben, értékeidben!
– Az interjú végén, amennyiben számodra nem világos, kérdezd meg, hogy mi a következő lépés! Lesz még egy beszélgetés? Írásban, vagy telefonon értesítenek?
Sok sikert!
Regisztrálj az Arrabona Állásbörzére (https://arrabonaallasborze.hu/hu/latogatoknak/)és találj állást egy nap alatt!
Nézz körül a győri álláskínálatok között és találd meg a neked való állást!
A részvétel ingyenes!
Helyszín: Győr, ETO Park Hotel
Időpont: 2023. Szeptember 22. 9-17 óráig
(Szponzorált tartalom)