Férfi kézilabda: Hatgólos győzelem a Gyöngyös ellen

Győr+ Fotó: gyorietouni.hu
2024.09.28. 20:09

A K&H férfi kézilabda liga 4. fordulójában az ETO University Handball Team a HE-DO B. Braun Gyöngyös együttesét fogadta a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a játékrész végére ötgólos előnyt dolgozott ki a Győr. A második félidőben négyre fel tudott zárkózni a Gyöngyös, azonban Kilvinger Bálint együttese végül hat góllal bizonyult jobbnak (32-26).

A találkozón ezúttal nem került keretbe Ásványi Gellért, Koncz András és Nagy Martin. Csapatuk védekezésben a Dörnyei, Dely, Vilovski, Pieczonka, Bozovic, Dombac hatossal és Bősszel a kapuban kezdte meg a mérkőzést. Az első találatot a vendégek szerezték, melyre büntetőből Balogh válaszolt (1-1).  A mérkőzés elején egymást érték a találatok a kapukban, és a 11. percben 6-7-re vezetett a sárga mezes vendég együttes. A 14. percben a hazai csapatnál volt az előny (8-7), melyet nem sokkal később Dely kettőre növelt (9-7). A 19. percre háromgólos előnyt dolgozott ki együttesük (11-8), így a vendégek szakvezetője kikérte első idejét a találkozón. Az időkérés csapatunknak tett jót, és a 21. percben öt volt a két csapat közti különbség (13-8). A félidő krónikájához tartozik, hogy a 23. percben a gyöngyösi Potisk Martin durva szabálytalanságot követett el Fazekas ellen, amiért a játékvezető piros lapot mutatott fel. A félidő végére tovább növelte előnyét az ETO, így 17-11-es vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidő Bozovic találatával kezdődött (18-11), és a 40. percre fordulva 23-15-re vezettek Bombacék. A 14. percben nyolc gólos előnyben volt csapatunk (24-16), így újabb vendég időkérés következett. Ebből a szünetből a gyöngyösiek jöttek ki jobban és pár perc alatt ötgólosra csökkentették hátrányukat (24-19), ezért Kilvinger Bálint is az időkérés mellett döntött. A 23. percre négyre zárkózott a sárgamezes együttes (26-22). Az utolsó percekre újra az ETO-nál volt az irányítás, és végül 32-26 győri győzelem született a találkozón.

Kilvinger Bálint: „Nagyon örülünk a győzelemnek. De gratuláció illeti meg a Gyöngyöst is, hiszen a második félidőben megmutatták, hogy jó csapat, mivel eléggé felzárkóztak ránk. Itt minket a rutin segített ki. Kiváló hangulat volt a csarnokban. Továbbra is lépésről-lépésre haladunk, vannak hibáink, amin dolgoznunk kell. Az első negyedórától kezdve át tudtuk venni az irányítást és folyamatosan tudtunk is élni vele. Egy kis pihenő vár ránk a bajnokságban, de már készülünk a PLER ellen.”

Dely Márton: „Gratulálok a Gyöngyösnek. Az eredményt nem nézve, egy szoros, kemény csatát vívtunk. Ahogy vezetőedzőnk elmondta, van még hova fejlődnünk. Dolgozunk tovább. A szurkolóknak pedig szeretném megköszönni a támogatást, fantasztikus hangulatot varázsoltak megint.”

Forrás: gyorietouni.hu