
Fórum a határmenti turisztikáról
Határmenti turisztikai fórumra hívta a szakembereket és a települések vezetőit az Arrabona EGTC, hogy közösen gondolkodjanak a jelen és a jövő kihívásairól, lehetőségeiről. Többek között bemutatták egy Interreg pályázat fejlesztési terveit, amely a Szigetköz-Csallóköz-Pannonhalma turisztikai régiót egységes térségként jeleníti meg.
A vármegyei rendezvényközpontban szervezett eseményen Ivanics Ferenc, a Közgyűlés alelnöke szólt elsőként a résztvevőkhöz. „Az elmúlt időszakban nagyon sok fejlesztés történt azért, hogy Bécs és Budapest között megállítsuk azokat a turistákat, akik kíváncsiak a világ egyik legszebb tájára, a Szigetköz-Csallóköz vidékére.” Azt is hozzátette, hogy a mai ember az aktív turizmust részesíti előnyben, hogy legalább a szabadidejében mozogjon.

Berényi József, a Nagyszombat Megyei Önkormányzat alelnöke gratulált az Arrabona EGTC-nek, amiért komoly és hasznos munkát végeznek a települések és az önkormányzatok között. Elmondta, hogy Nagyszombat megyében sok, magyar vonatkozású idegenforgalmi látványosság van, s fő feladatuknak tekintik, hogy minél több anyaországi turista megismerkedjen ezekkel. Ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a felvidéki magyarok legfőbb úticélja, mind bevásárlás, mind pihenés szempontjából Magyarország.

Boncsarovszky Péter, a győri önkormányzat frakcióvezető-helyettese köszöntőjében hangsúlyozta: „A térség különleges adottságai lehetővé teszik a turizmus sokszínű megvalósítását, hiszen történelmi jelentőségű épületek, nagyszerű kulturális programok, világhírű kulturális egyesületek és remek szabadidős lehetőségek egyszerre vannak jelen. Ez minden korosztálynak lehetőséget biztosít a kikapcsolódásra és családoknak is ideális. Minden adott ahhoz, hogy a határmenti turisztika a lehető legjobban tudjon működni.”




Kósa Roland, Győr alpolgármestere arról szólt, hogy városunkban leginkább az egy-két éjszakás üzleti turizmus jelentős. Tennivaló tehát van bőven. A régió természeti és kulturális adottságai egyediek és nagyon értékesek. Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk mutatni a külföldieknek, fontos, hogy mi magunk ismerjük és szeressük ezeket. Éppen ezért amikor utazásra gondolunk, ne csak távoli célokat válasszunk. A városvezetés feladata, hogy az értékeinket be tudjuk mutatni a hozzánk érkezőknek.

Kiss-Parciu Péter, a külügyminisztérium helyettes államtitkára beszédében kifejtette: A kormány és a minisztérium feladata, hogy megteremtsék az eszközöket és a lehetőségeket a szereplők számára. Másfél évtizede folyik egy nagyszabású, határon átnyúló infrastruktúra-fejlesztési program, ami a fizikai kapcsolatok megteremtésére hivatott az elszakított területek között. Meg kell teremteni azokat az elsősorban közúti összeköttetéseket, melyek révén az ott élő emberek, a működő vállalkozások és a turisták is hatékonyabban kelhetnek át a határon. Az a cél, hogy megnyissuk a teret azoknak a határtérségeknek, amelyek a gazdasági ütőerektől távolabb esnek. A fejlesztés eredményeként egyébként 50 százalékkal nőtt a közúti összeköttetések száma.

A helyettes államtitkár arról is beszámolt, hogy új lendületet kapott a Dunakiliti Doborgaz közti gyalogos-kerékpáros híd építése.

