Tavasszal nyílt meg az online térben a XVII Élő népművészet – Országos Népművészeti Kiállítás, amely a Kárpát-medencei kézművesek ötévente megrendezett legnagyobb seregszemléje. A tárlaton a Kisalföldi Népművészek Egyesülete is szerepel.
A tárlat ötévente mutatja be az adott időszakban készült legmívesebb, legszebb népművészeti alkotásokat a Kárpát-medencéből. Idén a Hagyományok Háza ad otthont a népi kézművesek legkiemelkedőbb seregszemléjének, amelyre közel 500 alkotó nyújtott be pályázatot.
A kiállításon tájegységi és tematikus blokkokban láthatóak a lakástextilek, viseletek és mai ruhák, lábbelik, bútorok, ékszerek, konyhai eszközök, kerámiák, játékok, hangszerek és még számos használati és dísztárgy látható a Hagyományok Háza három szintjén és a Fő utca 6. szám alatti Magyar Népi Iparművészeti Múzeumban.
A kiállítás alkotóit díjazzák is, a legnagyobb értékű elismerés a Gránátalma-díj, amelyben idén 35 alkotó részesül, és ezen felül közel 150 arany, ezüst és bronz oklevelet ítéltek oda a legkiválóbb népművészeknek és alkotóközösségeknek. A nagyszabású díjátadót egy későbbi időpontban, a korlátozások feloldása után rendezik meg.
A Kisalföldi Népművészek Egyesületének tagjai is szerepelnek a kiállításon, közülük Gránátalma díjban részesült a győri Erdélyiné Horváth Gabriella takácsszövéssel készített párnája, Kasza Miklós karcolt, faragott szaru fűszertartóik és kései, a rábapatonai Káldi Károly dunántúli lábasa és cserépkályhája, valamint a mosonmagyaróvári Csapó Frigyesné rábaközi szabadrajzú, vagdalásos hímzései és baranyai délszláv (horvát) főkötő minták feldolgozása.