Megrendülten tudatjuk, hogy életének 77. évében elhunyt dr. Jámbor Attila ny. docens, a győri informatika képzés megszervezője, az Informatika Tanszék első vezetője, az informatikai képzés szakvezetője, a Műszaki Tudományi Kar volt hivatalvezetője. - adta hírül a Széchenyi István Egyetem.
Dr. Jámbor Attila okleveles villamosmérnök a diplomája átvétele után három évig az NDK-ban számítógépgyártási, ellenőrzési területen dolgozott.
Közben beiratkozott a Drezdai Műszaki Egyetemre, ahol információ feldolgozó szakmérnök diplomát szerzett. 1972-től több magyarországi számítóközpontban dolgozott hardveres és rendszerszervező munkakörben.
1972-tól 2013-ig, nyugdíjba vonulásáig a Széchenyi István Egyetemen illetve jogelődjeinél adjunktusként, majd 1984-től docensként dolgozott. 1988-ban tagja volt a Főigazgatói Tanács mellett működő Informatikai Szakbizottságnak, melynek feladata volt a műszaki informatika szak bevezetésének előkészítése a műszaki felsőoktatásban. 1990-től a Széchenyi István Egyetemen egy munkacsoport vezetőjeként irányította a műszaki informatika szak bevezetésének előkészítését, az engedélyezéséhez szükséges tantervek és tantárgyi programok elkészítését. Az Informatikai és Villamosmérnöki Fakultás igazgatóhelyetteseként (1993-2004), szakvezetőként (1990-1997), az Informatika Tanszék vezetőjeként (1995-2004) hosszú ideig irányította, szervezte a győri informatika szakokon folyó munkát. 2005-től 2011-ig a Műszaki Tudományi Kar Dékáni Hivatalát vezette.
1984-ben summa cum laude minősítéssel a BME Közlekedésmérnöki Karán szerzett műszaki doktori címet „Közlekedési információs rendszerek” témakörben. Oktatói pályafutása alatt az informatika területéhez tartozó tucatnyi tantárgyat oktatott és készített hozzájuk jegyzetet vagy szerkesztőként vett részt az írásos tananyag elkészítésében. A győri modellként jegyzett egészségügyi informatika szakirány képzési rendszerének kidolgozójaként a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházzal szorosan együttműködve szervezte a sikeres specifikus képzést.
Az Universitas-Győr Kft. igazgatójaként az ezredfordulón a piaci viszonyok szerint alakította át az intézmény jegyzetkiadását, távoktatásos tanfolyami rendszerét.
Tekintélyes, megbecsült tagként dolgozott több hazai és nemzetközi tudományos, szakmai szervezetben: McLeod Institute of Simulation Science, EUROSIM Hungarian Simulatoon Society, Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Akadémiai Bizottság, Neumann János Számítástudományi Társaság.
Életútja során számos kitüntetést, elismerést kapott: Kiváló Munkáért miniszteri elismerés (1988), Megye Szolgálatáért kitüntetés (2009 és 2014), Magyar Kézilabdázásért Arany jelvény kitüntetés (2004), Magyar Felsőoktatásért emlékplakett (2009), Pedagógiai Munkáért miniszteri kitüntetés (2013), Pro Universitate Díj (Széchenyi István Egyetem, 2013).
Munkáját a céltudatos, átgondolt cselekvés jellemezte. Az informatikai iparág szakmai cégeit a kezdetektől mozgósította és motiválta a győri képzés sikere érdekében. Alapos és mindig bővülő szakmai felkészültsége, pozitív kollegialitása munkatársai, partnerei, hallgatói körében tekintélyt jelentett számára.
Életművéhez hozzátartozott a sport. Egykor az élvonalban, az FTC-ben kézilabdázott. A Győr-Moson-Sopron Megyei Kézilabda Szövetség elnöki tisztségét több ciklusban – közmegelégedésre – töltötte be.
Az Universitas-Győr Alapítvány három évtizedét a Széchenyi Alumni Magazin által megörökítő, a közelmúltban megjelent lapszám egyik megszólalójaként még sikereiről, terveiről, elkötelezettségeiről beszélt. Így válnak szép, közös emlékké a közelmúlt beszélgetései, jeles személyiségei.
Emlékét kollégáival, tanítványaival, tisztelőivel megőrizzük, nyugodjon békében! – tudatta közleményében a Széchenyi István Egyetem.