Törvény írja elő az önkormányzati képviselők számát minden településen. Győr lakossága a KSH adatai szerint 120 ezer alá csökkent, ezért eggyel kevesebb kerület lehet a városban. A megszűnt kerület mellett több jelenlegi is változott, cikksorozatunkban ezeket a változásokat ismertetjük.
Június 9-én önkormányzati választást tartanak hazánkban, így Győrben is. Minden településen a képviselők számát a település lakosságszáma határozza meg. Győrben a Központi Statisztikai Hivatal legutóbbi népszámlálása szerint 120 ezernél kisebb az állandó lakosok száma, így a korábbi 16-ról 15-re csökkent az egyéni területi képviselői mandátumok száma is. Mivel a korábbi kerületi felosztás több helyen is módosításra szorult – egy kerületben a településen szavazó polgárok száma egy átlaghoz kell igazodjon, attól eltérni legfeljebb 15 százalékos mértékig lehet –, így az egyik kerület megszüntetése mellett több másikat is átrajzoltak Győrben.
A Gyirmótot és Ménfőt felölelő kerület lakosságszáma az előírt átlag alatt lett volna. Ahogy azt a korábban, a Ménfőcsanakot bemutató cikkünkben dr. Bakonyi Bernadett, Győr aljegyzője elmondta: Ménfőcsanak és Gyirmót összevonása egy kerületté szintén nem működött volna, hiszen akkor túl nagy lett volna a kerület népessége. „A gyirmótihoz hasonló településszerkezetű Góré-dűlő idecsatolása is felmerült, de az ott élő szavazók száma nem lett volna elegendő ebbe a kerületbe, ráadásul közúton nézve is nagyon messze vannak egymástól ezek a részek. Így maradt a kézenfekvő megoldás, hogy a közeli, marcalvárosi utcákból csatolunk ide” – részletezte dr. Bakonyi Bernadett.
A 15-ös kerület része lett így Marcalváros II.-ből a Szent Anna Otthon környéke, egészen a Pátzay Pál utcáig, ez utóbbi utca azonban maradt a Marcalvárost nagyrészt felölelő, 10-es kerület része.