Dr. Laczkovits-Takács Tímea az új győri alpolgármester, aki azt követően került a városvezetésbe, hogy Radnóti Ákos új megbízatása miatt lemondott korábbi tisztségéről. Tímea rutinos, tapasztalt politikus, 2010 óta Ménfőcsanak önkormányzati képviselője. Alpolgármesterként az egészségügyi, szociális, lakásügyi feladatok mellett az Egészséges Városok Programért, a nemzetközi kapcsolatokért és a környezetvédelemért is felel.
Mi volt az első gondolata, amikor megtudta, hogy dr. Dézsi Csaba András polgármester önt kéri fel alpolgármesternek?
Köszönöm dr. Dézsi Csaba András bizalmát, nagy megtiszteltetés számomra, hogy rám esett a választása, hogy ilyen szinten is dolgozhatok a városért, a városrészemért. A szakmai munkám, a képviselői munkám megbecsüléseként tekintek az új feladatra. Igazán a munkámban nagy változást nem hozott, hiszen eddig is végeztem olyan feladatokat, amely nem csak a városrészemet érintette. A győri egészségügyi és szociális ellátórendszert jól ismerem, hiszen 2006 óta vagyok a Szociális, Egészségügyi és Lakásügyi Bizottság tagja, 2014 óta az elnöke. Tudományos színtéren is sokat foglalkoztam e szakterülettel, ugyanis doktori disszertációm témája Győr város szociális és egészségügyi szolgáltatásszervezési modellje volt, és azóta is ez a fő kutatási területem.
Alpolgármesterként hozzám tartoznak a zöld ügyek is, ebben is van már némi tapasztalatom, hiszen a dr. Dézsi Csaba András polgármester által létrehozott Környezetvédelmi Bizottság tagjaként több projektben is részt vettem, ilyen volt például a városi fecskevédelmi program, amelyet városi szinten viszünk. Nem új feladatként tekintek ezekre a megbízásokra, hanem az eddigi munkám folytatásaként.
Az önkormányzati választásokig csak néhány hónap van hátra, melyek addig a legfontosabb teendői? Tekintsük át ágazatonként a megoldásra váró feladatokat.
A szociális területen a legfontosabb, hogy jól működjenek az intézmények, az ellátórendszer, hogy maximálisan a legminőségibb szolgáltatást tudjuk nyújtani, és ott tudjunk segíteni, ahol erre szükség van. Rendkívül fontosnak tartom az intézményeinkben dolgozók erkölcsi támogatását, azt, hogy a legjobb munkakörülményeket biztosítsuk számukra, hiszen olyan emberfeletti munkát végeznek, amely nélkül nem működhetne az ellátórendszer.
Nagyon jól ismerem a rendszert, a működését, az ott dolgozó kiváló szakembereket, akikkel úgy gondolom, nagy dolgokra leszünk képesek a jövőben is.
A környezetvédelem területén folytatni kell a bizottság és az osztály megkezdett munkáját, egyre több partnert, szereplőt kívánunk bevonni ezekbe a projektekbe. Városrészi szinten is van tapasztalatom e területen, hiszen Zöld Ménfőcsanak néven számos zöld kezdeményezést indítottunk el a helyi zöld egyesülettel, a Muszáj Természetvédelmi Koordinációs Egyesülettel együttműködve.
Továbbra is Ménfőcsanak képviselőjeként a városrészért dolgozik, alpolgármesterként pedig az egész városért.
Úgy gondolom, ez a két feladatkör jól kiegyenlíti egymást. Természetesen továbbra is Ménfőcsanakon élek, az ő képviseletük a legfontosabb. A fő célom az, hogy az általam képviselt városrész kiegyensúlyozottan fejlődjön, korszerű, élhető, rendezett és biztonságos legyen a lakókörnyezetünk. A győriek pedig alpolgármesterként fordulhatnak hozzám bizalommal, várom az ötleteket, javaslatokat, hogyan tehetjük még szebbé, még élhetőbbé városunkat.
Fiatal nőként hogyan egyeztethető össze az egyetemi oktatás, az önkormányzati képviselői munka, az alpolgármesteri tisztség, az anyaság és a sport?
Számomra természetesen a család az első, és ebből kifolyólag kiemelt feladatomnak tekintem azt is, hogy városrészemet és városunkat még inkább családbaráttá alakítsuk. Állok a feladatok elé, hiszen a háttérben ott a családom, a nagyszülőkre számíthatok a gyerekek tekintetében. A legnagyobb támaszom, segítségem és tanácsadóm pedig a férjem, aki jó gyakorlati szakember, sok jó ötlete van, rá mindenben számíthatok.