A Covid-járvány, az energiaválság sok terület mellett a vendéglátást is roppantul megpróbálta. Sajnos sokan váltottak, ami érthető. Viszont szerencsére még többen gondolták úgy, hogy igenis van értelme Győrben gasztró-vállalkozást indítani, s milyen jól tették! Ismerjük meg őket egy kicsit!
Egyre többen választják az úgynevezett „mindenmentes” táplálkozást. Főként mert rákényszerülnek, s az egészségük múlik azon, hogy a megfelelő ételekhez jussanak. Dömötör László és tulajdonostársa úgy döntöttek, létrehoznak egy keresztszennyezéstől mentes éttermet, a Chameleon Gluténmentes PizzaZoo és Ételbárt, ahol nemcsak szakértelemmel, hanem szeretettel készülnek a fogások. Vallják: attól, mert valami mentes, még lehet finom! „Szeretnénk, ha mindenki életébe visszatérne a pizzák, a tészták, a rántott ételek élvezete, és bátran beülhessenek egy biztonságos helyre itt, Győrben! – hangsúlyozta Laci, s hamarosan már nem csak rendelni, hanem ellátogatni is lehet a Chameleonba.
Ugye, hogy nem lehet rántotthús nélkül élni?! Nos, ezt vallja Varga Gergely is, aki a Panír Bisztró tulajdonosa és szakácsa. Tősgyökeres győri, aki már kisfiú kora óta tudja, hogy szakács szeretne lenni. „Végre megvalósíthattam az álmom, s lett egy saját helyem, ahol megpróbálom a magam mércéje szerint a város lejobb rántott termékeit elkészíteni. Mindig úgy éreztem, hogy Győr belvárosában kell egy hely, ahol az emberek válogathatnak a magyarok által annyira közkedvelt rántott fogásokból. Mert hiába a világkonyhai ízek felvonultatása, mi szeretjük a rántott húsokat és kész!” – nevetett Gergő aki rengeteget kísérletezett mire meglett a tökéletes panír és sokak szerint sikerült neki…
A hamburger egy olyan étel, amit ha valaki szeret, egyszerűen képtelenség megunni. Győr legújabb burgerezőjében a Friends Cafe&Burgerben Mátyás Attiláék minden téren a maximumra törekednek. Egyébként Komáromból költöztek Győrbe és az a terv, hogy a város legfinomabb hamburgereit ők készítsék. „Szeretnénk, ha minden korosztály bejönne hozzánk egy jót enni, beülnének egy finom kávéra vagy egy jó koktélra. Szeretnénk helyet adni bizalmas beszélgetéseknek, de nagy nevetéseknek is. Örülünk, ha elmondják mi ízlett, vagy esetleg szerintük min változtassunk. Fontos, hogy kommunikáljunk, ahogy a Jóbarátokban is tették a srácok… Egyébként a legjobb látni az elégedett, jóllakott arcokat egy-egy hamburger után… A hasonló pillanatokért érdemes a vendéglátást csinálni…” – zárta Mátyás Attila.
A budapesti gasztronómiának még mindig megvan a varázsa, bár kétségtelen, hogy a vidéki vendéglátás is rohamosan fejlődik. Egyre több szakember látja meg a lehetőséget a fővároson túl is. Így van ezzel Szentkirályi Dávid, a Nah! Bisztró tulajdonosa is, akinek segítsége a konyhában Pál, az édesapja. „Szenvedéllyel szeretnénk csinálni az egészet, s tartani a színvonalat, amit megálmodtunk, amit elkezdtünk, s ami jelenleg úgy tűnik, bejön a vendégeknek. Apu nagyon érzi ezt a hagyományos, de mégis mediterrán vonalas konyhát, ami meglehetősen populáris. Roppant boldogok vagyunk, hogy jól fogadtak minket és az ételeinket! Örülünk neki, hogy érzik azt a hangulatot, amit szeretnénk átadni, azt a szeretetet, ahogy Apu készíti az életeket, ahogy kivisszük nekik az asztalokhoz és ahogy megszólítjuk őket.” – mondta Dávid.