A vidéki depók közül elsőként Győrben helyezett üzembe a Magyar Posta automata csomagszortírozó rendszert. A megközelítően 200 milliós beruházással a posta logisztikai infrastruktúra fejlesztési programja új mérföldkőhöz érkezett, megkezdődött ugyanis a ingatlanfejlesztések után a depóhálózat gépesítése is. Az új berendezést hétfőn adták át Ménfőcsanakon.
Az új rendszer óránként 3500 csomagküldeményt képes feldolgozni és szétosztani a futárjáratok között. A 150 méter hosszú szállítópálya méri a csomagok súlyát és térfogatát is. Dr. Láng Géza a Miniszterelnöki Kormányiroda helyettes államtitkára a rendszer ünnepélyes avatásakor elmondta, az e-kereskedelem, az online vásárlások korában egy logisztikai vállalat számára elengedhetetlen a korszerűsítés. „A Posta, mint állami tulajdonú vállalat példát mutatatott azzal, hogy a pandémia alatt sem állította le a fejlesztéseit. A tulajdonos magyar állam pedig elvárja a postától, hogy hosszú távon a belföldi csomagpiac elsőszámú szolgáltatójává váljon. Meggyőződésem, hogy az új csomagszortírozó berendezés hozzájárul a gyorsabb, hatékonyabb működéshez.” – emelte ki dr. Láng Géza.
A pálya építése és tesztelése két hónapig tartott, majd a tesztüzem után hivatalosan is munkába állt a rendszer, ami a Magyar Posta első gépfejlesztése vidéken.
Schmaschula György a Magyar Posta Zrt. vezérigazgatója büszkeségének adott hangot az átadón. Elmondta, hogy végtelen örömmel tölti el, hogy a járvány okozta nehézségek ellenére is töretlenül folyik a vállalat fejlesztési programja. „Több depóépítésen vagyunk már túl az országban és még jelenleg is zajlanak ilyen munkálatok, azonban itt Győrben egy új mérföldkövéhez ért a projekt, a csomagfeldolgozás gépesítéséhez. Még az év során, több helyen tervezünk hasonló berendezés beüzemelését.” – mondta.
A megye szempontjából is kiemelt fontosságú az új csomagszortírozó rendszer munkába állása, hisz ezzel jelentősen gyorsul a küldemények kézbesítése a megyében.
A térség országgyűlési képviselője szerint ez a fejlesztés olyan, mint ahogy a Győr-Moson-Sopron megyeiek elképzelik azt a jövőt, amiben élni szeretnének. „Van egy hosszú hagyomány, van egy hosszú tradíció, ennek megvannak a maga szervezeti szabályai. Ez a hagyomány, ez a megbízhatóság párosul kreativitással és innovációval ami mindenfajta versenyben megállja a helyét.” – fejtette ki Kara Ákos.
Szeles Szabolcs alpolgármester szimbolikusnak nevezte, hogy a postai átadás, éppen Győr királyi várossá válásának 750. évfordulójára esik. Az alpolgármester szerint az 1271-es esemény hasonló lökést adott a város fejlődésének, mint a mostani logisztikai modernizálás a küldemények kiszállításában a postának. „Ez a város mindig is próbálta a sikerek útját keresni, ehhez elszántság és innovációba vetett hit kellett. Ez a fajta fejlesztési szándék jelenik meg ebben a beruházásban, hiszen pontosan tudjuk, hogy ez a Magyar Posta történetének legnagyobb beruházása, épp ezért nagyon nagy megtiszteltetés a városnak, hogy az első gépfejlesztés épp itt valósulhatott meg.” – emelte ki az alpolgármester.
A győri postadepó nem csupán a csomagok zökkenőmentes továbbítását lesz hivatott megoldani a jövőben, hanem részt vesz az egyetemi képzésben is. A hallgatók ugyanis ezen a helyszínen sajátíthatják majd el a logisztika gyakorlati ismereteit.