Az olvasóinktól érkezett, a polgármesternek címzett kérdések közül kéthetente három közérdekűt felteszünk dr. Dézsi Csaba Andrásnak.
Öregszik a társadalom, ezért kérdezem, hogy polgármesterként fontosnak tartja-e idősotthonok építését, vannak-e ilyen tervei?
Igaza van, Győrben is jogos igény mutatkozik arra, hogy bővítsük az időseket szolgáló intézményrendszert. Büszke vagyok rá, hogy akkor épült idősek otthona, amikor alpolgármester voltam, azóta viszont sajnos nem. Korai még konkrét részletekről beszélni, de vannak terveink, konkrét helyszínekkel. Ezek közül az egyik a Petz-kórház Zrínyi utcai épületegyüttese, ahol helyet kaphatnának az önálló életvitelre alkalmas idős emberek, valamint – nyilván külön – a tartós ápolásra szoruló emberek is.
Győr polgármestere a zöld gondolat jegyében miért nem elektromos autót használ?
Beszerzése folyamatban van. Pályázat útján nyertünk két elektromos autót, rövidesen hozzájutunk. Egyelőre elődöm autójával járok, nem vettem újat. Árusítom viszont azt a saját Porschét, melyről a kampányidőszakban azt terjesztette az ellenzék, hogy 30 milliót ér. Várom a kampányban hőbörgők jelentkezését, a 30 millió töredékéért megvehetik az autót.
Sokan gyanúsnak találják az egyetem átalakulását. Van-e ok a félelemre?
A műszaki főiskolából a komoly víziókkal rendelkező, karizmatikus vezető, Szekeres Tamás professzor, egy alapítvány élén – nyilván mások közreműködéséve, segítségével is – egyetemet tudott létrehozni. Ebben a munkában alpolgármesterként én is segíteni tudtam. Most hasonló léptékű változás előtt állunk. A működtető alapítványban összeállt egy kiváló csapat, amelyben szellemi háttérként ott van Szekeres Tamás is. A cél, hogy az egyetem minél előkelőbb helyet szerezzen az egyetemek nemzetközi rangsorában. Kiváló diplomásokat képezzen, rangos tudományos műhely legyen. Erre ad lehetőséget a változás, örülök, hogy ennek a csapatnak részese lehetek.