A Móva Citerazenekar 30. jubileumi koncertjére hívnak és várnak minden érdeklődőt szeptember 28-án, 16 órára a Zsinagógába. Igazi citera ünnep lesz a javából, vendég művészekkel.
A Móva Citerazenekar 1994 őszén alakult a Kurucz család tagjaiból. Kezdetben a szülők, a fiúk és a lányuk alkotta a zenekart, amely hamarosan öt főre bővült, hiszen egy vezetőre is szükség volt. Őt megtalálták Gubucz Péter személyében, aki azóta is a csapat művészeti vezetője, míg a zenekar általános vezetője Kuruczné Borbély Márti. Az évek során a zenekar létszáma folyamatosan gyarapodott: egyre többen csatlakoztak a zenekar küldetéséhez.
A tagok kezdetektől fogva lelkesedéssel és elhivatottsággal zenélnek. Nemcsak önálló zenekarként lépnek fel, hanem két népdalkör kísérőjeként is, ezzel segítve a népi énekek élő megszólalását. Emellett a tudás átadása mindig is kiemelt fontosságú volt a Móva Citerazenekar zenészei számára, így tanítással is foglalkoznak. Szeretnék, ha minél több fiatal ismerné meg a citerázás örömét és a népzene gazdagságát.
Az elmúlt hosszú évek során számos helyi, térségi, megyei és országos rendezvényen szerepeltek, ahol büszkén képviselték a magyar népzenei hagyományokat.
Két hanganyag kiadása is fűződik a nevükhöz: az első 1998-ban, a második pedig 2000-ben jelent meg. Egyik legemlékezetesebb élményük 2002-ben volt, amikor a Finnugor Népek Találkozóján, Észtországban Magyarországot képviselhették, méltó és emlékezetes módon.
Munkájuk magas színvonalát országos minősítőkön elért arany fokozatokkal ismerték el, de a zenekar tagjai számára a legnagyobb elismerés a közönség szeretete. Számos díj és elismerés, köztük Aranypáva minősítések és rádiófelvételek is igazolják tehetségüket, tudásukat és előadásaik színvonalát.
A zenekar jelenleg nyolc főből áll, lelkesedésük pedig változatlan, bár néha az időbeli és földrajzi korlátok miatt kihívásokkal szembesülnek. Céljuk továbbra is az, hogy minél több embert megszólítsanak, és megismertessék velük a népzene és a népi kultúra varázsát.
A szombati, jubileumi műsor során többszólamú citeramuzsikát hallhatnak majd az érdeklődők, amelyet színesít a Galagonya Népdalkórus egyéni és a zenekarral közös előadása, valamint egy-egy összeállításban láthatóak lesznek a Kiscserókok Néptáncegyüttes táncosai is.
Az eseményt a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar, a Zala Termál Völgye és a Pannónia Kincse Egyesület közös szervezésében, A turizmus világnapja szakmai találkozó és népzenei délután keretében rendezzik meg.