Szokásosan a magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségikkel kezdődtek a vizsgák. Az Oktatási Hivatal adatai szerint az országban hétfőn 73 ezren érettségiztek emelt-és középszinten. A Révai Miklós Gimnáziumban 181 végzős adott ma számot tudásáról.
A 12.A osztály tanulói izgatottan ültek az iskolapadban. Többek a tízórai és az üdítő mellett jó néhány tollal és szőlőcukorral is készültek a megmérettetésre. Benczi Dániel Attila a Győr+ Médiának a vizsga előtt elmondta, hogy keveset aludt, de nem izgul annyira. “Este nehéz volt lefeküdni, akkor nem izgultam, most azért kicsit jobban. Úgy érzem, ha elkezdődik megnyugszom és jól fog sikerülni. Mikszáthnak örülnék a leginkább. A legjobban pedig a matek és a töri érettségitől félek.”
Horváth Laura, szintén a 12.A-ból pozitív hozzáállással érkezett a vizsgára. “Én nem vagyok annyira izgulós típus szóval próbáltam ezt megtartani ma is. Amitől legjobban tartok az a novellaelemzés, de reméljük az is nagyon jól fog sikerülni.”
Boncsarovszky Péter, a Városi Diákfórum korábbi elnöke – aki szintén révais diák – is nyilatkozott stábunknak. “Nagy szerencse, hogy 9 órás kezdése van az érettségi vizsgáknak. Az Államtitkár Úrék felé jeleztük, hogy ez egy nagyon jó gyakorlat és érdemes folytatni, hiszen a vidéki diákok is könnyebben be tudnak jönni. Egyébként nyugodt vagyok, ami a vizsgát illeti, úgy gondolom, hogy erre készültünk 12 éve, úgyhogy itt az ideje, hogy megmérettessük magunkat.”
Haraszti Dóra a VDF mostani alelnöke azonban tördelte a kezeit. “Nagyon-nagyon izgulok, de én ilyen típus is vagyok. Szerintem jó, hogy egy minimális drukk van bennünk, mert néha ez is segít.” Dóra a történelem érettségitől fél a legjobban, most pedig valami könnyed novellára számít.
Horváth Péter, az Révai Miklós Gimnázium igazgatója, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke beszámolt arról, hogy országos szinten sem kaptak külön utasítást a 2022-es érettségi kapcsán. “Természetesen mi továbbra is a távolságtartás miatt egy teremben 10-11 diákot ültettünk csak le, megkértük, hogy szellőztessenek, a kézfertőtlenítést tegyék meg, nehogy probléma legyen” – emelte ki az intézményvezető, aki hozzátette, hogy ennek az évfolyamnak több, mint 10 hónap telt online oktatással, ez a humán tárgyak szempontjából nem okozhat problémát, ezért a magyartól nem is tart. Nyilván a matematika és a természettudományos tárgyak szempontjából a helyzet kicsit nehezebb, de az iskolák megpróbáltak mindent megtenni, hogy segítsék a felzárkózást, ahol ez szükséges volt.
TV-s szerkesztő: Németh Boglárka