A Zöld-foki-szigetek, Dubai, Monaco, Srí Lanka, Trinidad utazási élményei inspirálták többek között Balogh Bálintot arra, hogy a karantén idején, fizikán alapuló, kézi festési technikákkal nagyméretű vászonfestményeket alkosson.
Bálint művészi hajlamát nagyapjától örökölte, kisgyermekként ismerkedett meg a festészet alapjaival, az alkotás örömével. Fiatalon, pályaválasztása kapcsán mégsem ez irányban folytatta tanulmányait, hanem közgazdász, külkereskedő lett. Munkája során pedig sokat utazott a világban, Amerikától Óceániáig. A karantén idején döntött úgy, a gyerekkori inspirációit összeköti a jelenkori ötleteivel.
Néhány hét kísérletezés, inspirálódást követően kezdtek el megszületni a képek, azóta hobbiként alkot. Utazási kalandjai adják a képei alapkoncepcióját, ezek megtervezése, kidolgozása után az úgynevezett ingafestéssel, azaz ingákkal, kötelekkel, spirálokkal, rugókkal dolgozik, festéköntéssel. Elkészült munkái a kreatív lakberendezést szolgálják.
„Alkotónak tartom magam mintsem művésznek, egyik fő célom a modern polgárosodás támogatása, hogy az embereknek segítsek kitekinteni az értéket kevésbé képviselő „fast fashion” lakberendezés világából. Elkötelezett híve vagyok annak a hétköznapokban is, hogy az ember értékálló dolgokkal vegye körül magát, melyek unikálisak, főleg, ha hosszú éveken át, akár naponta találkozik velük” – vallja Bálint.
Elsősorban azoknak szánja munkáit, akik most költöznek új otthonukba, vagy a minimalista stílusú lakást kedvelik, a nagy, fehér falakon ugyanis igazán jól mutatnak nagyméretű, színes képei. Arra szeretné ösztönözni az embereket, hogy lakásuk berendezésénél ne a tömegterméket vásárolják, hanem egyéniséget vigyenek az otthonaikba, erre opció lehet a saját munkája is. Nincs két egyforma festménye, de az egyedi igényeknek is eleget tesz. „A néző sokszor teljesen mást lát a képen, mint amit én beleképzeltem, de ez így van jól, hiszen ők is az utazásaikat elevenítik fel, vagy az álmaikat látják benne” – hangsúlyozza Balogh Bálint.