Az Art World Hungary Egyesület 2024 év tavaszát egy új tárlattal köszönti a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarában . A Zsendülés című tárlatot csütörtökön nyitotta meg dr. Pápai Emese művészettörténész.
A 12 éve alakult művészeti egyesület, amely két éve nyerte el a Győr Művészetéért Díjat, a megújult kamarai székházban mutatja be legfrissebb alkotásait. A kiállító művészeket a házigazda intézmény újonnan kinevezett titkára, Tompa Krisztián köszöntötte, aki bízik a művészek és a vállalkozók egymásra találásában.
A tárlat anyagát Pápai Emese művészettörténész egyenként méltatta.
A társaság tiszteltbeli tagjának, a krakkói művészeti egyetem tanárának két képéről megtudtuk, hogy azok az Etnika ciklusából származnak és Gustave Klimtet idézek, de egyben a népművészet formakincsének modern parafrázisai is.
Milu Milanovich Ildikó a Létek zárványok sorozatának négy darabját hozta el.
Kustán Melinda textiltervező pedig a Maszkok sorozatából mutat be egy darabot, amelyre a hagyományos és modern anyag- és technikahasználat jellemző.
Csizmadia István festő ezúttal egy másik alkotói oldalát mutatja meg. Fényjáték című munkájában a föld színek uralkodnak, rétegekből, kollázsszerűen összerakott harmonikus alkotás.
Borbély Máté üvegművész két szobrot mutat be, az egyik az Ölelés című kompozíciója, amelyben egy szabálytalan fát szabályos üvegforma foglal keretbe, a Zöld tektonika című munkáján pedig a függőleges és vízszintes dobozba zárt halványzöld szín adja a drámaiságot.
Malasits Zsolt festőművész Párkeresők című képével van jelen. „A kifogyhatatlan fantáziával variált jellegzetes művészi eszköztárban ezúttal számomra az ábrázolt konstruktív tér René Magritteot és Chiricót idéző szürreális és metafizikus töltete volt a meglepetés” – emelte ki méltatásában Pápai Emese.
Szabó Béla fotográfus a tavaszt és a klasszikus művészetet egyszerre idéző virágcsokra mellé a zimankós hangulatú Tél című képét akasztotta, amely sajátos humorra vall.
Varga György fotóiról egy lírai vízesés képe és éteri hangulatú sziklák tárulnak elénk.
Muzsai Viktória mindkét kiállított fotója Jásdon készült, egyiken egy különleges pajta, a másikon pedig a jásdi mezők köszönnek vissza.
„Horváth Ákos újonnan készült diptichonja a Faun és a Nimfa – az előző kiállítások dobozai után – korábbi grafikusi énjéhez jelent visszatérést. Úgy a klasszikus témaválasztás, mint a használt egyedi rajztechnika alapvető illusztrátori vénáját bizonyítja” – hangsúlyozta a szakember.
Az egyesület új, fiatal tagja Pál Viktória először mutatkozik be Győrben. Remény című képével aktuális kortárs művészeti kérdésre keresi a saját válaszát. Az absztrakt és a figurális látásmód ötvözésére törekszik.
Mózes László grafikusművész egyik pasztellképén egy álarcos könyvrablót látunk, másik kiállított munkájának címe a Remény éve.
Borbély Károly festőművész ezúttal egy nagy méretű grafikát állított ki. Finom tónusokból felépített egyedi nyomata az eredendő, organikus nyomódúc és a művészi beavatkozás szerencsés együttállása.
Kovács-Gombos Gábor festőművész „A nap heve nem éget” alkotásának címe a 120. zsoltár sorait idézi, melynek tartalma az akvarellszerűen könnyed, narancsszínű formák lírai lebegésében sejthető.
Kurcsis László grafikusművész oszlopokra simuló diptichonja a Csend árnyéka címet viseli. „ A vegyes technikájú grafikák erőteljes térhatásúak, miközben úgy a technika, mint a szín szempontjából, a kevesebb több, esztétikáját képviseli” – zárta gondolatit dr. Pápai Emese.
A tárlat a kamara nyitvatartási idejében egy hónapon át látogatható.
Galéria: MekliZ Fotó