Győr és környékére is narancssárga, azaz másodfokú riasztás van érvényben heves széllökések miatt. A viharos erejű szél nehezíti a közlekedést és épületeket rongál meg. Nyúlnál fát döntött a 82-es főútra.
Cikkünk frissül!
Szélrekord a vármegyében
11.12: Éppen nálunk, vagyis Győr-Moson-Sopron vármegyében jegyezték fel a legerősebb, 111 km/órás széllökést a reggel 7 óráig tartó időszakban:
Megrongálódott jelzőlámpák, önálló életre kelt kukák
8.44: A közösségi médiában is téma a viharos erejű szél. A Győrben láttam, hallottam csoportban egy megrongálódott jelzőlámpáról tettek közzé fotót ma reggel a Chio-gyárnál:
Arról is posztoltak, hogy az éjjel a viharos erejű szél miatt önálló életre keltek a szelektív szemétgyűjtő edények Győr belvárosában:
Felsővezeték-szakadás Lébénynél, késnek a vonatok:
Mávinform: 7.35: Szombat reggel leszakadt a felsővezeték Öttevény és Lébény-Mosonszentmiklós között, a helyreállításig ezen a szakaszon a vonatok csak egy vágányon közlekedhetnek, a hegyeshalmi fővonalon 10-15 perccel megnőhet a menetidő.
Erős széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki kilenc vármegyére is szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Kora reggel a Kisalföldön, Sopron környékén, majd a Dunántúli-középhegységben, Balatonnál, Dunazug-hegyvidéken, illetve a Börzsöny, Mátra magasabban fekvő részein a déli órákig helyenként 90-100 kilométer/órát meghaladó lökésekre is számítani lehet, majd este csillapodik a szél – írták.
Markáns hidegfront vonul át az ország fölött, az északnyugati szél sokfelé viharossá fokozódik, a legerősebb lökések jellemzően 70-90 kilométer/óra körül várhatók.
A tűzoltósághoz elsősorban kidőlt fákról, letört ágakról érkeznek bejelentések főként Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom vármegyéből. Több helyen forgalmi akadályt okoznak és épületeket rongálnak meg a kidőlt fák. Tatabányán egy felújítás alatt álló, háromszintes tömbház tetőszerkezetét rongálta meg a szél.
Nyúlnál, a 82-es főútra dőlt egy nagy méretű fa.
A tűzoltók folyamatosan dolgoznak a káresetek felszámolásán.
Forrás: MTI / Katasztrófavédelem / Országos Meteorológiai Szolgálat