Beránt a Balettláb

Kortárs dráma a kapcsolódásról

P. Csapucha Adrienn Fotó: MekliZ Fotó
2024.12.04. 07:24

Elengedni, új életet kezdeni. Nehéz témákat boncolgat a Győri Nemzeti Színház napokban bemutatott darabja, a Balettláb, melyben három kiváló művész bensőséges játékával hagy mély nyomot a nézőben, a Padlásszínház olykor szívfacsaró, olykor pedig szentimentális hangulatú terében. Móczár Bence rendezésében ismét egy felejthetetlen dráma született.

Egy lány találkozik egy fiúval. A lány épp a szemetet viszi a szelektív kukákhoz. Ha a lány nem táncolna a kukák előtt, a fiú talán le sem fényképezné. Ha a lány apja nem szemetelne annyit, a lánynak talán le se kellett volna mennie a kukákhoz. Így indul az alig 20 esztendős szerző, a Déryné Program mentoráltjának, Holczer Dávidnak a családi története.

Az író hasonlóan tehetséges, mint a Győrben már színészként is többszörösen bizonyító rendező, Móczár Bence, aki úgy véli: a Padlásszínház speciális adottságaiban, erős energiákkal érvényesül a produkció.

„Egy családi konfliktushálót próbálunk felfejteni, egy apa lánya viszonyt, melyben a fiatal hölgy szeretne leszakadni, ebben pedig egyszerre segítség és hátráltató körülmény, hogy megismerkedik egy fiúval. Furcsa, többgenerációs emlékek, traumák, feldolgozás, már megint ezek között a témák között matatunk. A Balettláb cím pedig arra utal, hogy a lány balettművész szeretne lenni, ezért táncolni jár a képzeletbeli város művelődési házába. A mozgás, a tánc nyelve, az érzelmi kifejező erő meghatározó színpadi elem az előadásunkban” – árulta el a Győr+ Média kérdésére Móczár Bence.

A szerelmes fiatalok, azaz a bájos Juhász Jázmin és a sármos Kolnai Kovács Gergely mellett, az apa szerepében a győriek nagy favoritját, Ungvári Istvánt láthatja a közönség.

„A darabban látható apa-lánya kapcsolat különleges, ámde nem egyedülálló, ilyennel már találkozott mindenki a világon. Erről szól ez a mese.

Egy gyermek és édesapja élete, múltja, majd a lány párra találása körvonalazódik előttünk. Nagyon szép történet, ráadásul nagyon jó a Padláson dolgozni, ilyen kiváló rendezővel és művészekkel mint a kollégáim, akik egyébként korunknál fogva akár a gyermekeim is lehetnének. A darabban a karakterekben magunkra ismerhetünk, a nehezen feldolgozható mondandót igyekszünk finoman tolmácsolni” – mesélt a műről a színész.

Galéria: MekliZ Fotó

Korábban a témában: