Győr gazdaságának fejlesztése az önkormányzat és a vármegyei kereskedelmi és iparkamara közös érdeke, ezért a felek még szorosabbra fűzik együttműködésüket. A város polgármestere, dr. Dézsi Csaba András, és a vármegyei iparkamara elnöke. Pintér-Péntek Imre a vármegyeszékhely gazdaságfejlesztéséről írtak alá egy együttműködési megállapodást.
„Az ipar az, ami megadja az anyagi jólétet. Ez alapján tudjuk felépíteni azt a kultúrát, azt az oktatást, azt az egészségügyet, azt a szociálpolitikát, ami Győr városát a legélhetőbb várossá tette és teszi a mai napig is. Ehhez elengedhetetlen, hogy megkérdezzük a hogyan továbbról a gazdasági élet szereplőit. Nyilván a hivatalból rálátunk valamelyest a napi működésére a gazdaságnak, van egy elképzelésünk, ami lehet, hogy vagy jó, vagy nem jó, de jobb, ha megkérdezzük azokat, akik nap mint nap ebben dolgoznak, és óriási tudást halmoztak fel” – vezette fel dr. Dézsi Csaba András, aki hozzátette: számítanak erre a tudásra, és nagy öröm, hogy ez a szándék kölcsönös. Győr mindenkinek szívügye – foglalta össze a polgármester.
„Mi 2020-ban úgy határoztunk, hogy megvizsgáljuk, milyen felhők gyülekeznek a gazdaságunk fölött a megyében Mert néha jó, ha felnézünk, hogy milyen kihívások és milyen lehetőségek vannak előttünk. Van mindegyikből elég” – kezdte Pintér-Péntek Imre, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
„Ezután döntést hoztunk, hogy átgondoljuk a megye gazdaságát, három régióra bontva: a győri, a mosonmagyaróvári régió, illetve a Rábaköz területe a harmadik központ. Győrben 100 évnél is régebbi az ipar meghatározó szerepe, és ez most is így van. A teljes megyei össztermelésnek a felét egyetlen egy cég adja, ezt a céget Audinak hívják – mondta Pintér-Péntek Imre, aki hozzátette azt is, hogy ha a beszállítókat is számoljuk az Audiban, akkor nagyjából 70 százalékos teljesítményről beszélünk.
„Nem tudjuk, hogy mi fogja a kocsit hajtani 15 év múlva, nem tudjuk, hogy ki vagy mi fogja vezetni, nem tudjuk, hogy mire fogjuk használni, és azt sem tudjuk pontosan, hogy hol fog menni: a földön, vagy a levegőben. Csak ennyi kérdőjel van az autóipar körül” – mutatott rá ironikusan a kihívások méretére a kamara vezetője, kihangsúlyozva, hogy Győrben a világ legnagyobb motorgyára működik, így ezek a kérdések a várost is közvetlenül érintik.
Ezután aláírták azt a megállapodást, amely Győr gazdaságfejlesztéséről szól, és amelyben együtt fog működni a város, valamint az iparkamara. A szakmai anyag, amely ezt megelőzően készült el, több mint 100 szakember és közéleti személyiség bevonásával készült el az iparkamara gondozásában. Az elkészült munkát a Széchenyi István Egyetemen öntötték formába, és a kialakított pontok mentén fognak a jövőben dolgozni a felek.
TV-s szerkesztő: Zombai-Kovács Ákos