Június 26-án elstartolt a Gyerekegyetem, amelyet már hatodik alkalommal rendeznek meg. A Széchenyi István Egyetem és a Mobilis Interaktív Élményközpont közös szervezésű rendezvényén idén már nem csak Győrben, hanem Mosonmagyaróváron is érdekes előadásokat hallgathatnak meg.
A Gyerekegyetem egy intenzív, egyhetes nyári tábor, melynek során a résztvevő gyerekek – akik között többségében harmadik és negyedik osztályosok voltak, de volt olyan nyolcadikas is, aki már sokadjára jött el újra – betekintést kaphatnak az egyetem életébe, különleges előadásokon vehetnek részt, megismerhetik a laborokat, az előadótermeket, kísérletezhetnek, alkothatnak.
„Soha nem lehet időben elkezdeni a piacfejlesztést. Az egyik fő “üzletágunk” az oktatás. A gyerekekkel meg kell ismertetnünk, hogy kik vagyunk, mit csinálunk” – árulta el a Győr+ Média kérdésére dr. Horváth Zoltán, a Széchenyi István Egyetem dékánja. „A mostani Gyerekegyetem programja a digitális technológiák és azok megismerése. Akármilyen szakra is megy valaki, azt javaslom neki, hogy tanuljon meg programozni. A mesterséges intelligenciával mindenki találkozni fog a szakmai életében, és már most meg kell tanulnia a gyerekeknek, hogy hogyan használhatják jól ezt az eszközt” – foglalta össze dr. Horváth Zoltán.
A megnyitón résztvevő gyerekek már reggel elkezdték a programot, megkapták a csoportbeosztásokat is, és egy rövid megnyitó után folytatódtak a programok, amelyek egész héten tartanak. Az egyetem járműépítő csapataival is találkoznak a fiatalok a hét során, de lesznek sportos, kültéri programok éppúgy, mint előadások a robottechnológiáról, az emberi látásról, és még az e-sportba is belekóstolhatnak a diákok.
„Különleges helyszínen lévő különleges táborról van szó” – árulta el Keszthelyi Bernadett, a Mobilis ügyvezetője portálunknak. Szeretnénk megmutatni, hogy mennyire színes az egyetemi világ Győrben, sőt, nem csak itt, hanem Mosonmagyaróváron is, hiszen az ottani karra is ellátogatnak majd a fiatalok” – tette hozzá Keszthelyi Bernadett. „Minden kar, minden tanszék meg tudja mutatni azt, hogy a digitális világ hogyan jelenik meg a mindennapokban. Lesznek drónbemutatók, önvezető járművek, a ChatGTP-ről is lesz előadás – mindezt gyereknyelven mutatjuk be az iskolásoknak” – részletezte a Mobilis ügyvezetője.