Mindannyian mások vagyunk, sokféle problémával, kihívással indulunk neki a „szürke” hétköznapoknak. Mégis törekszünk arra, hogy a legjobb formánkban éljük a mindennapjainkat. Akkor lennénk teljesen rendben, ha elérnénk a testi-lelki egyensúlyt. A mai nőknek fontos, hogy megtalálják először a saját korlátaikat, majd legyőzzék azokat. Ha megvan a „Miért?”, meglesz a „Hogyan?” is!
Mindenkinek egyéni megoldása van arra, hogyan tudja a testi-lelki egyensúlyt megtalálni és megtartani. Csóra Reni edző, életmód és táplálkozási tanácsadó és Abonyi Barbara lifecoach, mindketten úgy vélik, nőnek lenni nehéz, egy életen át tartó tanulást is jelent, hiszen folyamatosan változunk és utol kell érni magunkat ebben a folyamatos változásban. Hogy miért a nőiség lett a közös pontjuk, Barbara azt mondta, lifecachként olyan nők keresik meg, akik érzelmileg akadtak el, akiknek valamilyen nézőpontváltás kellett, Renit pedig olyanok, akik a testükön, az egészségükön szeretnének változtatni. Ezt rakták össze egy testi-lelki coachinggá, ahogy maguk közt nevezik a Be womant. „Szlogenünk a Légy életed legjobb nője!” – kezdte Barbara. „Nem az a célunk, hogy mindenkiből bombanőt faragjunk. Azt valljuk, mindenki úgy jó, ahogy van, abban segítünk, hogy még jobban érezze magát mind külsőleg, mind lelkileg. Magabiztosabb, energikusabb és egészségesebb legyen az, aki hozzánk fordul tanácsért.”
Napjainkban a „stabil” nővé váláshoz a változás a kulcsszó arra, hogy mennyire tudunk intelligensen alkalmazkodni mind testi, lelki, mind szellemi téren az elvárásokhoz, a körülöttünk levő világhoz. Nagyon sok hamis kép vesz minket körül, amelyek hatással vannak ránk, irigykedve nézzük, hogy mi miért nem vagyunk tökéletesek. Barbara és Reni szerint a social médiában már nagyon fiatal lányoknál elkezdődik az „instacelebek hypolása”, és azokat önmagukhoz hasonlítása. A legjobb az lenne, hogy magunkból hozzuk ki a legjobbat. Sokaknak komoly lelki problémát okoz, hogy a kiszemelt ideáljuktól mennyire különböznek testalkat és egyéb adottságok terén. Valós önképet kell kialakítani magunkról, olyan célokat tűzni magunk elé, amit reálisan el tudunk érni. Ha nem így teszünk, örök elégedetlenségi körforgásba kerülünk, amiből nehéz kilábalni. A külsőnkkel elégedetlenség lelki elégedetlenséget szül, stresszhelyzethez, elakadáshoz vezet, amely fizikai tünetben, betegségben is megmutatkozhat.
A szakemberek egyetértenek abban, leginkább magunknak és nem a külvilág számára kell megfelelnünk. Lépésről lépésre, testünkön és lelkünkben egyaránt kisebb változásokkal kell haladni egy általunk kijelölt úton legjobb önmagunk felé. Nagyon fontos, hogy elengedjük azokat a képeket, amik nem megvalósíthatók. Ki mit lát a tükörben, az fejben dől el.
Ahhoz hogy elégedett legyek magammal, fejben vagy a testben kell először rendet tenni? „A szakmai vélemények azt mondják, a változást a szellemben, fejben kell kezdeni, mert akkor tudok a külső körülményeken is változtatni” – véli Barbara. „De ennek az ellenkezője is igaz, vannak, akik akkor lesznek pozitívabb szemléletűek, nagyobb önbizalommal rendelkezők, ha elkezdenek fogyni, egészségesebben étkeznek stb. A test változása hozza a fejben lévő változást” – tette hozzá Reni. Egyénfüggő, hogy kinél melyik válik be, a lényeg, hogy kis lépésekben kell elindulni a testi és lelki rendrakás felé. Ahhoz hogy valaki rálépjen a változás útjára, komoly elhatározás kell. Ne a hétköznapok vigyenek minket az életünk során, hanem mi legyünk a hétköznapok irányítói. A legfontosabb kulcsszó a változáshoz a jó önszervezés, időbeosztás, a prioritások helyes felosztása. A járványhelyzetben még inkább, de a mindennapokban is nagyon fontos, hogy pozitívak és egészségesek tudjunk maradni.