Szabó Jenő, önkormányzati képviselő és a Marcal Tánc-és Népművészeti Egyesület fiataljai májusfát állítottak vasárnap este a ménfőcsanaki Győri út és Fekete István utcák találkozásánál lévő körforgalom melletti parkban.
Az égbetörő, sudár fa elsősorban a természet megújulását, virágba borulását jelképezi, de széles körben elterjedt az udvarlás szimbólumaként is. Májusfát a hagyomány szerint a hajadon lányok kapták. Manapság sajnos ezt a hagyományt már kevesen őrzik, ám most bárki felidézheti, aki a városrészbe látogat. Vasárnap este a néptáncos legények gondoskodtak a fa törzséről, a lányok pedig színes szalagokat kötöttek az ágaira.
Szabó Jenő a körzet képviselője lányunokáinak címezte az állítást, így Jázmin és Róza neve is felkerült a különleges szalagokra. „Tisztelem és szeretem a hagyományokat, fiatal koromban mindig állítottunk májusfát, így fontos volt számomra, hogy 2023-ban se feledkezzünk meg erről a szép hagyományról. A néptáncosok segítettek és sokan nézték is, ahogy a helyére kerül a fa”– számolt be a képviselő, aki arról is beszélt, hogy május 31-én a táncosokkal együtt, népviseletben döntik majd le a fát, melyhez falusi mulatság, finomságok és jó bor is társul majd. A fa is felajánlás útján érkezett a helyszínre, amelyért köszönet illeti Lakits Jánost.
A Marcal Tánc-és Népművészeti Egyesület vezetője, Klauz Balázs szerint a hagyományokat tisztelni kell, az ő közösségük pedig minden ilyen eseményt egy jó hangulatú programként él meg. „A fiúk szívesen jönnek, a lányok pedig hozták a szalagokat. A májusfa állítása régen a tavasz kezdetét, a természet kivirulását is jelképezte, mellyel párhuzamban a lányok is kivirulnak.”- hangsúlyozta Klauz Balázs, aki arról is beszélt, hogy szerették volna, ha a környéken élők látják a májusfa állítás egész folyamatát és megismerik ezt a hagyományt.