A műszaki pályát népszerűsítették főként általános iskolás diákoknak szerdán a Molnár Vid Bertalan Művelődési Központban. A Mi a pálya? elnevezésű rendezvénysorozat győri állomásán a környék szakképzésben tevékenykedő középiskolái, valamint a műszaki állásokat kínáló vállalatok, cégek mutatták be, miért is érdemes mérnöknek vagy épp villanyszerelőnek állni.
Fiatal, lelkes diákokkal telt meg a győrszentiváni sportcsarnok. Az általános iskolás osztályokat Orosz György humorista fogadta a Mi a pálya? interaktív kiállítás és rendezvénysorozat keretein belül. A szervezők célja, hogy minél több fiatal tanuljon és dolgozzon a jövőben műszaki területen.
,,Fontosnak tartom az élmény alapú bemutatót, ez a tanári pályán során is mindig jellemző volt rám. Az iskolák, illetve az ágazati képzőközpont mellett a cégek is az élményre hagyatkoznak. Ezzel próbálják megmutatni a gyerekeknek, milyen izgalmas világ várhat rájuk” – emelte ki a Győr+ Médiának Danyi Vilmos, a Mi a pálya? rendezvénysorozat ötletgazdája.
Az interaktív tárlaton különleges találmányokat is megtekinthettek a diákok. Például a palacsintasütőt és a felszolgáló robotot, illetve az elektromos puskát is.
,,Erre a rendezvényre az ország öt másik pontján is sor kerül. Egy ilyen börzén több mint ezer diák vesz részt. Igyekszünk elérni, hogy megszerettessük velük a műszaki pályát. A diákok láthatják, milyen győri iskolákba jelentkezhetnek. Felfedezhetik a cégeket is, amelyek különböző munkalehetőséget tudnak biztosítani számukra” – jelentette ki Veisz Imre, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület főtitkára.
A konkrét lehetőségekről az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. győri üzemigazgatója, Kátai Tamás osztott meg információkat.
,,Mint minden ipari szereplő, mi is nagymértékben számítunk a fiatalokra, illetve arra, hogy a fiatalok a mi szakmánkat választják. Itt most áramszolgáltatásról beszélünk, elsősorban az E.ON területén. Győr és térsége iparilag egy rendkívül fejlett terület, mi is igyekszünk magunkhoz vonzani a fiatalokat. Itt meg tudjuk mutatni magunkat, igyekszünk azokat az innovatív dolgokat eléjük tárni, ami miatt mellettünk döntenek” – fogalmazott Kátai Tamás.
A tárlat során a diákok az elektrotechnikával, az elektronikával, a gépészettel, az épületgépészettel, a távközléssel, az informatikával és vegyiparral ismerkedhettek meg. Ezek a területek az okos és fenntartható megoldásokat, innovációkat alkalmazó jövő világát is működtetik majd.