A szennyvízhálózatba nem engedhetünk bele bármit, mégis vannak, akik mindezt figyelmen kívül hagyják. Figyelmetlenségük pedig jelentős károkat okoz nemcsak a rendszerben, de az élővilágban is.
A szennyvízhálózat rendeltetésszerű használata során a szennyvíz a rendszeren keresztül eljut a környező szennyvíztisztító telepekre, ahol számos folyamaton kell áthaladnia ahhoz, hogy tisztított vízként a természetbe kerülhessen. Ezért rendkívül fontos odafigyelni arra, hogy mit engedünk le a lefolyón keresztül csatornarendszerünkbe.
A szennyvízhálózat üzemeltetése során a legnagyobb problémát az oda nem illő tárgyak, anyagok okozzák, melyek súlyos károkat idézhetnek elő. Társaságunk napi szinten találkozik olyan jellegű meghibásodásokkal a hálózaton, amelyeket a rendszerbe bekerülő nem lebomló anyagok okoznak. Ezek közül leggyakrabban a hagyományos nedves törlőkendők idézik elő leginkább a problémát, ezért kifejezetten tilos a hálózatba dobni!
Nyomatékosan kérjük felhasználóinkat, hogy a csatornahasználati illemtant betartva a nedves törlőkendőt a WC helyett a szeméttárolókba helyezzék!
Ezenkívül jelentős gondot jelenthet a csatornába kerülő ételmaradék és az használt étolaj is. A zsírok és az olajok reakcióba lépnek a szennyvíz más összetevőivel és kemény szappanszerű lerakódást, dugulást okoznak, a szennyvíztelepeken pedig károsíthatják a mikroorganizmusokat, ezáltal gátolják a tisztítási folyamatokat.
Emellett a szennyvízhálózatba nem kerülhet bele egészségügyi betét, pelenka, gyógyszer és növényvédő szer, tűzveszélyes anyag, benzin, hígító, festék vagy más egyéb, oda nem illő anyag sem!
Ezek mind fennakadást idézhetnek elő a csatorna üzemeltetésében, emellett plusz tisztítási, javítási munkát is okoznak szakembereink számára. Az ilyen hibák elhárítása jelentős többletköltséget jelent társaságunknak, pedig egy kis odafigyeléssel elkerülhetők lennének az ilyen esetek.