A győri Széchenyi István Egyetem Hallgatói Önkormányzata félévente rendezi meg hagyományos vezetőképző rendezvényét. Az idei program újdonsága volt, hogy a résztvevők mikrotanúsítványt nyújtó képzéseken vehettek részt, amelyek során fejleszthették kommunikációs, vezetői és szervezői, valamint szociális kompetenciáikat.
A Széchenyi István Egyetem Hallgatói Önkormányzata (EHÖK) rendszeresen megrendezi Rilex elnevezésű vezetőképző programját olyan kompetenciák fejlesztésére összpontosítva, amelyek nélkülözhetetlenek a fiatalok sikeres szakmai pályafutásához. A hallgatók az idén először mikrotanúsítványt adó, vagyis egy-egy részterületet célzó képzéseken is részt vehettek a Pannonhalmán megrendezett eseményen.
„A hallgatói önkormányzat készségfejlesztő és kompetenciabővítő rendezvényének célja a kiemelkedő hallgatótársak támogatása és szakmai fejlődésük segítése. A képzések során megszerzett tudást a fiatalok az EHÖK-ben, a diplomaszerzésüket követően pedig a munkaerőpiacon is kamatoztatni tudják. A vezetőképző nemcsak a tudás átadásra összpontosít, hanem a szervezetünkön belüli utánpótlás kinevelését is szolgálja. Segít megtalálni azokat, akik nagyobb felelősséget és szerepet szeretnének vállalni az EHÖK fejlődésében és jövőjében” – fogalmazott Vályi Nagy Dávid, a hallgatói önkormányzat elnöke. Hozzátette, hasonlóan fontos a félévente megrendezett programsorozat közösségépítő ereje.
A kereskedelem és marketing szakon tanuló Cs. Tóth Virág a vezetői, szervezői szekcióban vett részt, és úgy látja, értékes tudással gazdagodott. „Nemcsak a hallgatói önkormányzat kari képviselőjeként és a gólyabál főszervezőjeként tartom fontosnak, hogy képezzem magam, de egyéni fejlődésem szempontjából is. Olyan témákat jártunk körül, mint az időmenedzsment, a stratégiai cél meghatározása, a problémamegoldás vagy a delegálás, amelyek nélkülözhetetlenek egy vezető számára” – fogalmazott. A hallgató kiemelte, a kurzus elvégzését igazoló mikrotanúsítvány jelzi a többlettudást és a folyamatos fejlődés igényét a munkáltatók felé.
A gazdálkodás és menedzsment szakos Balogh Emma friss tagja a hallgatói önkormányzatnak, a Rilexen pedig a kommunikáció szekcióban vett rész és szerzett mikrotanúsítványt. „Nagyon pozitívnak tartom, hogy a vezetőképzőn elsőévesek is részt vehetnek, hiszen a közösségkovácsoló program kitűnő lehetőség a beilleszkedésre. A képzésen rengeteg olyan ismerettel bővült a tudásom, amelyet jól tudok hasznosítani egyetemi éveim alatt és azután is. Ilyenek például a hivatalos levelek és prezentációk készítése, az aktív hallgatás jelentősége és a meggyőzés, a vita fortélyai” – sorolta. Hozzáfűzte, kedvező tapasztalatai alapján a jövőben is szívesen részt venne a képzésen, és akár új területeket is megismerne.
Forrás: Széchenyi István Egyetem