Talpraesett lány, aki ért a lovak nyelvén, szeret szabadon vágtatni a nyílt mezőkön, távlovagolt már Chilében, Kínában, Angliában. Molnár Viktória a róla elnevezett gyirmóti Lovasklub szakmai vezetője, és most érzi úgy: itt az idő, hogy találjon „egy társat, aki megnevettet, akivel együtt tervezhetjük a jövőt, aki őszinte és szeret.” Molnár Viki az RTL Klub Házasodna a gazda című műsorának egyik gazdasszonya.
Nehéz az én életvitelem, a munkám, viszont ha találok egy társat hozzá, akkor nagyon tudok szeretni, fogalmazott vallomásszerűen a műsor bemutatkozó filmjében. Vikinek voltak kapcsolatai, próbálkozott internetes társkereséssel is, de nem tudott ráhangolódni azokra, akikkel fényképes bemutatkozások után személyesen találkozott. Nem érezte, hogy bármelyikükkel le tudná élni az életét. Pedig nincsenek különleges igényei: – Jó, az fontos, hogy magasabb legyen nálam, de nyitott vagyok mindenkire, aki megértő, türelmes, jókedvű, szívesen bejárná velem a világot, nekivágna az új kihívásoknak a munkában is – sorolja, kit tudna elképzelni társnak.
Az RTL Klub népszerű gazdaműsora jó lehetőséget kínálhat az ismerkedésre ebben a karanténos világban. A műsor honlapján és a képernyőn többször is bemutatta a csatorna a kiválasztottjait, nekik írhatnak azok, akiknek felkeltették az érdeklődését.
Várom már a leveleket, melyeket a tévécsatornán keresztül juttatnak el hozzám, mondja a lovardában, ahol a lovas hölgynek egész csapat szurkolója és tanácsadója lett, de megismerik, megszólítják már a dohányboltban s az utcán is. A képernyőnek nagy hatalma van.
Viki egy szentendrei táborban kilencévesen kezdett lovagolni, s az edző pillanatok alatt kiszúrta: ez a gyerek lovaglásra született, neki lovagolni kell. Jó helyeken tanult, többek között Bábolnán, majd 2000-től már saját családja akkor induló lovardájában. Mesterlovász, túravezető, sportoktató lett.
A lovak mosolyt adnak a gyerekeknek, megértést a felnőttnek, és ahogy a bemutatkozó filmemben is mondtam: „A ló gyógyír a léleknek” – állítja Viki.
A gyirmóti lovasklubban 45 ló él, közülük 12 saját, a többi bértartóké. Rendezvényeket, versenyeket a Covid-járvány miatt most nem tudnak tartani, de „békeidőben” a lovardában élénk az élet. Viki szerint a lovaglás olyan felnőtteket és gyerekeket hoz össze, tesz baráttá, akik e nélkül máshol valószínűleg soha nem találkoztak volna.
Tervezett jövőjéről annyit mond: szeretnék mindinkább „háttértáncos” lenni a lovardában. Most édesanyám a vendéglátást, édesapám a gazdasági-pénzügyi feladatokat intézi. Én pedig nemcsak irányítom a lovasszakmai munkát, hanem hajnaltól estig végzem is. Nem feltétlenül ahhoz keresek társat, hogy ezt legyen kivel megosztanom, ha más jövőképet tudunk közösen megrajzolni, akkor abban is szívesen leszek partner, amennyiben hozzám illő párt találok.