Nyári csúcs a vízfelhasználásban

Szöveg és fotó: Pannon-Víz Zrt./Borsi Viktória
2024.07.29. 10:31

Az elmúlt hetekben tapasztalt hőség hatására feltételezhető volt, hogy megnövekszik az ivóvíz-felhasználás a térségben. A több évtizedes megfigyelések alapján a legnagyobb mennyiségű vízfogyasztás főként mindig június-július hónapokban tapasztalható.

Miből adódik mindez? A nyári időszakban mindenkinek jól esik egy kis otthoni felüdülés, amelyre tökéletes megoldást nyújtanak a családi házas és kertvárosias övezetekben a kerti kisebb-nagyobb medencék. Ezek feltöltése a megszokott napi vízigényekhez képest többlet vízfelhasználást jelentenek, illetve ebben az időszakban a növényzet bőségesebb és gyakoribb öntözése is szükséges. Emellett megnő a szervezetünk számára fontos folyadékbevitel és gyakrabban zuhanyozunk is.

A megnövekedett ivóvíz-felhasználás most sem okozott problémát a térséget ivóvízzel ellátó Pannon-Víz Zrt. részére. Győr és környékén két hete, július 10-én mértük az idei legnagyobb ivóvízfogyasztást, amikor a révfalui és szőgyei vízműtelepek együttesen 43.485 köbméternyi egészséges ivóvizet biztosítottak a térségben élőknek. Ezen a napon a révfalui telepen csúcsot döntött a napi kitermelt víz mennyisége. Várhatóan az idei évben túl vagyunk az éves csúcsfogyasztáson, de társaságunk továbbra is felkészült az esetlegesen kiugró vízfelhasználásra. A szigetközi kavicsterasz nyúlványán elhelyezkedő Szőgyei Vízműtelep jelenlegi termelő kapacitásának köszönhetően az óránként átlagosan kitermelt vízmennyiség duplájára is képes, így semmiképp sem kell tartanunk a jelenlegi üzemelés mellett ivóvíz korlátozásától a térségében.

A Pannon-Víz Zrt. célja, hogy a nyári meleg időszakban megnövekedett fogyasztás mellett is kiváló minőségű ivóvizet tudjon biztosítani felhasználói számára. Szolgáltatóként mit teszünk mindezért? Telepeinket folyamatosan újítjuk, modernizáljuk, ahogy előző cikkünkben is beszámoltunk erről. A vízműtelepeinken nemrégiben történt hálózati szivattyúcserék mind hozzájárulnak a működéshez szükséges energia megtakarításához, valamint nagymértékben növelik a telepek üzembiztonságát. A felújított parti szűrésű kutak biztosítják a megfelelő nyersvíz-kapacitást, a felújított szűrőtartályok a természetes tisztítást, a további felújítások pedig hozzájárulnak a biztonságos üzemeléshez és ivóvíz-szolgáltatáshoz. A kitűnő ivóvízellátáshoz pedig elengedhetetlen a víz minőségének ellenőrzése, melyet a Pannon-Víz Zrt. akkreditált Minőségvizsgáló Laboratóriumában folyamatosan végez, biztosítva azt, hogy a felhasználókhoz minden esetben kifogástalan minőségű ivóvíz kerüljön.

Kapcsolódó témák: #kánikula | #pannon-víz | #vízfogyasztás |