Boldog Özséb halálának 750. évfordulója alkalmából a Magyar Pálos Rend tagjai 2020-ban, a rendalapító emlékének szentelt évben a rendet bemutató nemzetközi kiállítással mutatkoznak be.
A rendtörténeti vándorkiállítást Győrben március 14-től láthatják az érdeklődők a győri székesegyház mögötti parkolóban álló buszban. A tárlat az egyetlen magyar alapítású és még ma is működő férfi szerzetesrend, a pálosok történetét ismerteti meg, számos érdekes információt nyújt közös kulturális örökségünk, a rend múltjából, interaktív módon.
A nyolc részből, azon belül nyolc egymástól némiképp elkülönített tételből álló tárlat egységeit az evangéliumi nyolc boldogság mondatai fűzik össze. Az egy-egy boldogságmondáshoz kapcsolódó különböző témák nem a rendtörténet kronológiáját követik, hanem bizonyos megközelítéseket emelnek ki. A kiállítás rejtetten, az elbeszélés „szövetébe” ágyazottan jeleníti meg, hogy pálosnak, s általában szerzetesnek, szerzetespapnak lenni teljes élet, amely nem a bezárkózás, hanem a kiteljesedés útja – hétköznapi és teológiai értelemben is a boldogságra vezető modern életforma.
A vándorkiállítás célja, hogy ne csak a katolikus, a hívő embereket szólítsa meg, hanem mindenkit, akit érdekel a magyar múlt, a magyar történelem.
E közösségteremtő cél eleme a buszban kialakított megbékélés pontja is, amely mindenkit hív az Istennel, az önmagunkkal és az embertársainkkal való kiengesztelődésre.
A több ponton is interaktív, magyar nyelvű kiállítás felületein viszonylag kevés szöveg szerepel, amely a magyarul nem értő látogató számára QR-kódok útján vagy vezetőfüzetben olvasható angol és lengyel nyelven is.
A kiállítás március 22-ig, naponta 10 és18 óra között, ingyenesen tekinthető meg.