Különleges licit lesz vasárnap egy Madarász téri társasház folyosóján, Győr és Vámosszabadi választóvonalában. Táborvölgyi B. István autodidakta festő főleg a 20. század legjelentősebb képzőművészeinek ismert alkotásait másolta le, és azokat árverezi el.
A festőt eredetileg Bauer Istvánnak hívták, névazonosság miatt választott művésznevet magának. Civil foglalkozását az egykori tanácsi tervező vállalatnál gyakorolta. Igazi szenvedélye a képzőművészet, melyet iskolarendszerben soha nem tanult. Önerőből szerzett jártasságot a művészettörténetben, eligazodik a stílusok között, kedvenc festői – mások mellett – Picasso, Cezanne, Monet, Van Gogh, Mattis-Teutsch, Salvador Dalí, Kandinszkij. A képek jelentős részét eredetiben múzeumokban is látta, például a Louvre-ban, megfigyelte az ecsetkezelést, az ecsethasználat lendületét, a színek árnyalatait. Ezt követően albumok alapján, a hamisítás látszata elkerülése végett mindig más méretben, mint az eredeti, otthon lemásolta a képeket. Az eredeti művek alkotói helyett önmaga szignóját (T.B.I.) használja.
Pályáját önálló művekkel kezdte, egyik szürrealista képe az ágya fölött lóg. A hatvanas évektől több megyei pályázat kiállításán is szerepelt. Győrben nemrég a József Attila Művelődési Házban rendezték meg kiállítását. A festményeket többnyire két szobor készítése közben vitte vászonra. Megjelent tizenhat könyve, a tizenhetedikre, amely verseit tartalmazza, most keres kiadót.
A licit ötletét egy újságcikkből merítette. Olvasta, hogy egy budapesti festménymásoló egy-egy nevesebb képét már 2006-ban is 400 ezer forint feletti áron tudta eladni. Az egyedül élő 87 éves Táborvölgyi B. Istvánnak is jól jönne a bevétel, hiszen rengeteget költ olajfestékekre, akrilra, feszített vászonra. Ötven ismert képet kínál eladásra, nem lesz ez egy szabályos licit árverésvezetővel. A kikiáltási árat ő maga mondja meg. Azt ígéri, alkalmazkodik ahhoz, hogy drága az élet, kevés az emberek pénze, s ehhez az állapothoz igazítja az árakat. Persze fenntartja a jogot arra, hogy ha a licit nem éri el az általa minimumnak gondolt összeget, a képet nem adja el.