Radnóti Ákos önkormányzati képviselő ismét adventi fényekbe öltöztette Adyvárost. A szürke panelrengetegből egy modern, megújított zöldterületekkel, élhető városrészt álmodott meg a képviselő, aki elérte, hogy kimagasló, látványban és élhetőségben is színes, egyedi és kényelmes városrész legyen egy amúgy építészeti szempontból klasszikus lakótelepi része Győrnek. Most adventre újra díszkivilágítást kapott az Ifjúság körút, hét helyen mindenki karácsonyfája van, és kikerült a tó partjára a betlehem is.
– Mi a legnagyobb büszkesége Adyvárosban?
– Amit az itt lakó emberektől is gyakran visszahallok, és pár éve még egy országos hírportál által indított verseny első helye is igazolt, Adyváros Magyarország egyik legjobb lakótelepe. A legbüszkébb a korábban csak „Ruszki tóként” emlegetett adyvárosi tó és környéke rehabilitációjára vagyok, mert borzalmas állapotban vettem át, aztán az évek alatt dr. Dézsi Csaba polgármester és a szakemberek segítségével szépet és jót varázsoltunk belőle. Amikor pedig a napokban Budapesten átvettem a Magyarország környezetszépítő verseny fődíját, örömmel konstatáltam, hogy az eddigi részsikereinkkel szemben 2023-ban jelentős szintet lépett a város, hiszen elértünk a nagyváros kategóriában a csúcsra az egész város tekintetében. Óriási büszkeség volt az ország jelen lévő városvezetői előtt ezt az elismerést átvenni, pláne, az ott levetített, a díj odaítélésének okát bemutató, a szervezők által készített videóban jelentős felületet kapott Adyváros, s nagyon tetszett a zsűrinek, amit ott létrehoztunk és hogy nem az van, hogy csak a belvárosra koncentrálunk. Ebben a nehéz helyzetben, a Covid-19-világjárvány és az energiaválság, háború okozta károk ellenére úgy, hogy tavaly meg a legélhetőbb város címet is sikerült begyűjtenünk. Ilyen sikerszériára akkor sem volt még példa Győrben, amikor sokkal jobb anyagi lehetőségeink voltak a költségvetési források területén! A nehézségek összekovácsolták a társaságot és számos fejlesztési ötletem van még nekem is, amivel még kellemesebbé és komfortosabbá tehetjük Győrt!
Polgármester úr mindig azt mondja, a munkának egyetlen titka van, hogy csinálni kell, ezért az utóbbi években sokkal magasabb fokozatra kapcsolt mindenki a városfejlesztés- és városmarketing-elgondolásaink területén is. Személy szerint nekem is nagyon sok ötletem van, amit nem szeretnék csak Adyvárosra tartogatni, mert látom, hogy milyen lehetőségek vannak ebben a gyönyörű városban. A jövőben ezzel többet szeretnék foglalkozni, hiszen Adyváros mint panelvárosrész egy kiváló terep volt számomra ahhoz, hogy az itt megszerzett tapasztalataimat egy globális, az egész várost érintő területen szélesebb körben is kipróbáljam.
– Mire gondol konkrétan?
– Polgármester úr azzal bízott meg, hogy gondolkodjak el azon, hogy ha Győrt egy nagy családként fogjuk fel, akkor ez miként jelenhet meg a város különböző eseményeiben és az itt élő és dolgozó, a város sikereit egyéni tehetségük és szorgalmuk alapján nap mint nap munkával építő emberek hétköznapjaiban és ünnepnapjaik során. A mostani városvezetés figyelmének középpontjában a Győrben élő emberek állnak. Mindent annak a fényében kell tekintenünk, természetesen a gazdaság alapjainak további szélesítése mellett, hogy a különböző generációk mindegyike megtalálhassa azt a szépet és jót a győri polgári életben, ami a szívéhez és a lelkéhez a legközelebb áll. Amellett, hogy képviselőként foglalkozom Adyvárosban, a választókörzetemben a legkisebb problémákkal is: hol kell kukákat kihelyezni, vagy hova kér a lakosság még virágosítást, vagy például egy-egy pad lefestését, új kihelyezését, fantasztikus érzés nekem is a körzetemben járni, mert megismernek, szívesen váltok pár szót és orvosolom a problémáikat, visszajelzést adok, de új munkaterületek, feladatok is érdekelnek. Egy biztos, hogy soha ennyi lehetőséget még nem kaptam a kreatív munkavégzésre, mint ebben a ciklusban, és az is komoly lelkesedéssel tölt el, hogy most úgy érzem, hogy szakmailag is tovább fejlődhetek. Kiváló kollégákkal dolgozom együtt, a városvezetés közösen átbeszél mindent, sokszor volt rá példa, hogy új, plusz feladatot kaptunk vagy épp a másikunk vett át feladatkört, egy jól működő munkahelyen ez természetes és sokkal intenzívebb a munka.
Az akadályok és nehézségek pedig azért vannak, ahogy ezt az utóbbi három évben megtanultam, hogy vagy megoldjuk, vagy átlépjünk rajtuk.