
Rekordszámú nevező a Kossuth Kupán
A Győri SZC Kossuth Lajos Technikum és Kollégium 13. alkalommal szervezte meg a szépségipari mesterséget választó tanulók számára a Kossuth Kupát. A hagyományos szakmai versenyre az ország 17 iskolájából érkeztek diákok, 109 fodrász és 32 kozmetikus tanuló nevezett a megmérettetésre.
A Győri SZC Kossuth Lajos Technikum és Kollégium 13. alkalommal szervezte meg a szépségipari mesterséget választó tanulók számára a Kossuth Kupát. A hagyományos szakmai versenyre az ország 17 iskolájából érkeztek diákok, 109 fodrász és 32 kozmetikus tanuló nevezett a megmérettetésre. Szorgosan járó ecsetek, tincseket zabolázó fésűk táncának látványa fogadta a Kossuth-iskolába érkezőket szombaton. A 2009-ben létrehívott Kossuth Kupa versenymunkáit készítették a rangos szakmai próbatétel résztvevői, akik az ország számos szegletéből, többek közt Budapestről, Esztergomból, Nagykanizsáról, vagy épp Pécsről érkeztek.

Míg a kozmetikusok alkalmi és fantázia smink versenyszámokban mérhették össze tudásukat, a fodrászoknál a szalontechnika, hajvágás és kontykészítés mellett a régi klasszikus marcell-hullám is visszaköszönt a feladatokban. A fonást és a férfi hajvágást kezdő és haladó csoportra bontották, a többi feladatnál azonban azonos feltételekkel láttak neki a munkának a tanulók.

Kaukerné Kovács Edit, a Kossuth-iskola igazgatónője nosztalgiával gondol vissza a kezdetekre. „2009-ben ünnepelte az iskolánk a 125 éves fennállását, ekkor minden szakmában elindítottunk egy verseny. Azt gondoltuk, nagyon fontos, hogy a diákok egy kicsit összemérjék a tudásukat.” Az első versenyt nagy siker övezte, más iskolák diákjai is jelezték, szívesen visszatérnének az intézménybe, így hagyománnyá vált a Kossuth Kupa, amelyet – a két covidos évet leszámítva – minden év tavaszán megrendeznek. „Ez egy tanólverseny, aminek az a célja, hogy a tanulók képet kapjanak arról, hogy képet kapjanak a szakmában arról, milyen ügyesek. Egy verseny arról is szól, hogy bele látnak abba, hogy a társak az ország másik szegletében hol állnak, mi az, amit máshogy csinálnak” – tette hozzá. A mozdulatokat a diákok előre begyakorolták, így biztosabb kézzel nyúlnak a feladatokhoz. A gyakorlat azt mutatja, hogy a tanulók szívesen inspirálódnak és élnek az újítás lehetőségével. Kaukerné Kovács Edit szerint a fonásokban és kontyokban, de egy férfi hajvágásban is tudnak igazodni az új trendekhez.

Az igazgatónő kiemelte, nemcsak a kupa elhódítása a lényeg, hanem a tanulási folyamat is, de kiváló alkalom megismerni gyönyörű városunkat is. „Aki csak egy versenyszámban szerepel, annak lehetősége van sétálni egyet, hiszen itt vagyunk a belváros mellett.”
Galéria: Ács Tamás